ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні перестали виробляти ліки

Львівський портал

|

Українські фармацевтичні заводи третій місяць поспіль не можуть розробляти і виводити на ринок як оригінальні препарати, так і генеричні копії закордонних ліків. Причина – відсутність сировини, пише «Левый берег».

Ступор, в якому опинилися провідні фармпідприємства країни, викликаний не відсутністю грошей, а черговим юридичним казусом – невідповідністю чинного законодавства з існуючою практикою.

У нинішньому законі про лікарські засоби, прийнятому ще в 1996 році, не передбачена процедура ввезення в країну сировини, необхідної для розробки і впровадження в практику нових ліків.

Як розповіла директор Асоціації фармацевтичних виробників України Олена Алексєєва, без цієї норми вітчизняні заводи, що випускають власні оригінальні препарати і нові генерики і перейшли на європейські стандарти виробництва, не можуть працювати.

Реклама партнерів

"Питання не стільки з сировиною, скільки із зразками цієї сировини … Раніше дозвіл на ввезення в Україну незареєстрованих лікарських засобів видавав Державний фармакологічний центр МОЗ (нині Державний експертний центр МОЗ України – ДЕЦ) за письмовим запитом підприємства-розробника препарату. Сьогодні ДЕЦ відмовляється видавати такі листи-дозволи в митні органи, посилаючись на те, що це не входить в його компетенцію", – пояснила О.Алексєєва.
Сьогодні стала схема ввезення сировини порушена. Зриваються міжнародні контракти, які укладалися компаніями на придбання субстанцій та іншої сировини, "летять" графіки випуску ліків, державної реєстрації, а це вже виливається у цілком реальні суми збитків, недоотриманого прибутку. Причому страждають найбільш великі підприємства.

"Складність ситуації полягає в тому, що гальмування процедури з ввезенням сировини (субстанцій) в подальшому створює серйозну затримку в процесі розробки нових лікарських засобів в Україну", – говорить начальник Центральної лабораторії дослідних та експериментальних робіт ВАТ "Фармак" Світлана Гуреєва.

За її словами, випуск нових ліків зсувається на невизначений термін, що не дасть можливості вітчизняним виробникам найближчим часом вивести їх на ринок, а український споживач змушений буде купувати дорогі імпортні препарати.

"Враховуючи, що кілька місяців питання видачі дозволів не вирішувалося, всі роботи, пов`язані з розробкою нових лікарських засобів та удосконаленням діючих технологій, практично були зупинені", – підкреслила заступник генерального директора з розвитку ЗАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод" Оксана Шестопал.
У той же час вона додала, що проект змін до Порядку ввезення розроблений і знаходиться на етапі публічного обговорення.
Нагадаємо, що буквально пару тижнів тому прем`єр-міністр Микола Азаров заявив про те, що уряд зацікавлений в найкоротші терміни – протягом двох-трьох років – по можливості замінити імпортні препарати вітчизняними аналогами, зробивши ліки доступними для населення. На ці цілі уряд навіть готовий видавати вітчизняним фармзаводам пільгові кредити.

Нагадаємо, в 2010 році виробництво лікарських препаратів в Україні збільшилася на 4,5%, в порівнянні з 2009-м, і склало 29, 034 тис. тонн.

ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...