ОСТАННІ НОВИНИ

В аеропорту «Бориспіль» затримали колишнього головного рабина Львова

Львівський портал

|

3 грудня в аеропорту «Бориспіль» було затримано колишнього головного рабина Львова (1990 – 1995 рр.), відомий єврейський громадський діяч, громадянин Ізраїлю Аврам Розенталь, який відроджував релігійне життя євреїв в Львові з початку утворення незалежної України. Про це «proUA» повідомив брат Аврама, рабин Шмоель Розенталь.

Аврам Розенталь прилетів до України разом з братом, рабином Шмоелем Розенталем з метою відвідин святих місць в Меджибожі.

Як повідомив Шмоель Розенталь, він пройшов прикордонний контроль без єдиного зауваження, а брат, Аврам Розенталь, був затриманий під приводом сумнівів у достовірності його ізраїльського паспорта, де коштує трирічна віза, за якою він вже неодноразово відвідував Україну. «З цим паспортом брат вже об’їздив півсвіту», – уточнив Шмоель Розенталь.

Він також повідомив, що Аврама Розенталя посадили в камеру, де спочатку не давали води, і спочатку відмовили в передачі кошерної їжі. «Дико, що найсвятіший день іудеїв – Шабат – поважана людина і громадський діяч змушена провести в каталажці разом з представниками кримінального світу у загальній камері», – сказав, зокрема, рабин Шмоель Розенталь.

При цьому брат Аваама Розенталя нагадав, що цей інцидент відбувся за три дні до офіційного візиту до Києва міністра закордонних справ Ізраїлю Авігдора Лібермана. Шмоель Розенталь впевнений, що цей випадок обов’язково стане першим у порядку денному переговорів української та ізраїльської делегацій. «Звертаю увагу керівника прикордонної служби, президента України і прем’єр-міністра України на абсурдність цієї ситуації. Кращого подарунка супротивникам розвитку україно-ізраїльських відносин знайти важко», – резюмував рабин.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...