ОСТАННІ НОВИНИ

Ющенко підозрює, що в Україні готують антиконституційний заколот

Львівський портал

|

Президент вітає консолідацію будь-яких політичних сил, якщо метою їх об`єднання є боротьба з кризою – І. Ванникова

Президент України Віктор Ющенко вітає консолідацію будь-яких політичних сил, якщо метою їх об`єднання є боротьба з кризою. Але створення нових коаліцій має відбуватися відкрито та відповідно до закону. На цьому наголосила сьогодні під час брифінгу прес-секретар Глави держави Ірина Ванникова, передає прес-служба президента. 

Натомість, підкреслила вона, нині очевидно, що широку коаліцію її ініціатори розглядають виключно як механізм для тіньової конституційної реформи з подальшою узурпацією влади.

«Президент України вважає, що прийняття нової Конституції – єдиний механізм врегулювання політичних протиріч. Але реалізація цих змін має враховувати суспільну думку і прийматися демократично», – наголосила І. Ванникова.

За її словами, ключове протиріччя між Президентом і лідерами двох політичних сил полягає у виборі способу зміни владної системи.

«Президент України Віктор Ющенко вважає неприпустимим той факт, що перемовини щодо прийняття нової Конституції України відбуваються у конспіративному режимі», – заявила І. Ванникова.

Вона також додала, що історія знає багато прикладів, коли таємні переговори виливались у заколоти. Кінцева мета нинішніх переговорів двох політичних сил – позбавити людей права вибору та поділити владу на багато років уперед.

«Кулуарність прийняття нової Конституції, а також наміри обирати Президента у парламенті і продовжити каденцію цієї Верховної Ради ще на кілька років, політологія кваліфікує як антиконституційний заколот», – підкреслила прес-секретар Глави держави.

І. Ванникова також заявила, що Президент як гарант Конституції застерігає від такого розвитку подій і попереджає, що не допустить поділу країни на двох. Зміни державного устрою та відповідні конституційні ініціативи повинні отримати схвалення на всенародному референдумі.

За її словами, Глава держави наголошує, що суспільство чекає оприлюднення принципів і завдань майбутньої парламентської більшості. Президент переконаний, що останнє слово у визначенні системи влади в Україні належить народові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.