ОСТАННІ НОВИНИ

Куйбіда розтлумачив у Львові для чого потрібна реформа адміністративно-територіального устрою України

Львівський портал

|

Проект Концепції реформи адміністративно-територіального устрою України обговорюють сьогодні у Львові представники місцевої влади Львівської, Тернопільської та Закарпатської областей. На навчально-методичний семінар з питань удосконалення адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування, який проводиться за підтримки Німецького товариства технічного співробітництва GTZ, прибув міністр регіонального розвитку та будівництва Василь Куйбіда.

У вступному слові міністр наголосив на необхідності проведення реформи саме зараз, у час кризи, ще до президентських виборів.

«Під час кризи – найкращий час для проведення реформи. Коли все піде на покращення, люди забудуть про необхідність змін», – зазначив В. Куйбіда.

За його словами, напередодні президентських виборів з’явився добрий шанс, аби продебатувати подальші реформи та прийняти відповідні закони. «За майже 18 років незалежності ми так і не спромоглися на глибокі реформи, хоча й змінилося розуміння влади, однак методи роботи залишилися старими. Користуючись такими методами, ми приречені на невдачу. Кого б місцеві громади не обирали на головування він не виправдає сподівань людей, не маючи повноважень та ресурсів», – додав міністр.

Реклама партнерів

Він наголосив, що система місцевого самоврядування перестала фактично нормально функціонувати із запровадженням пропорційних виборів.

«Якщо до літа не встигнемо із прийняттям законів, то це відкладеться ще на кілька років. І через це страждатимуть і громадяни загалом, і управлінці, зокрема. Оскільки ми з вами розуміємо, що не маючи повноважень і відповідних ресурсів на рівні місцевого самоврядування, ми підемо зі своїх кабінетів зі словами: «він нічого не зробив»», – резюмував В.Куйбіда. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.