ОСТАННІ НОВИНИ

До Львова привезуть полотна Шевченка, виконані на засланні в Казахстані

Львівський портал

|

У Львові пройде унікальна виставка «Шевченко. Повернення в Україну», присвячена 195-річниці з дня народження Т.Г.Шевченка. 3-6 березня у Львівському Палаці Мистецтв вперше в історії України будуть представлені полотна Кобзаря періоду заслання в Казахстані. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Серед експонатів оригінали картин «Версавія», 1860 року, виконані з живописного оригіналу К.Брюллова та портрет Прасков’ї Даленго-Залеської, 1859 року, з Державного музею мистецтв ім. А. Кастеєва, (Республіка Казахстан, Астана).  Оригінали цих творів жодного разу не вивозилися з Казахстану в Україну, ні за часів Радянського Союзу, ні за часів незалежної України.

Також представлять  більше 40 графічних робіт з Київського Національного музею Тараса Шевченка,  оригінали картин з Львівського Національного музею  ім. А. Шептицького  (картини та маска Т.Г.Шевченка).  Виставку оригінальних картин Шевченка  доповнять полотна казахстанських та українських художників, які присвячували свої твори образу Шевченка.

Окремо буде представлено понад 100 Кобзарів – раритетних видань Тараса Шевченка з приватної колекції та з колекції Львівського Палацу Мистецтв.

Реклама партнерів

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.