Україна пропонує Польщі встановити 50 км. зону вздовж польсько-українського кордону в межах малого прикордонного руху для громадян, які проживають там не менш, ніж три роки. Про це сказав міністр внутрішніх справ Юрій Луценко на прес-конференції у Варшаві, передають «Українські новини».
Він повідомив, що обговорив підготовку і підписання цього договору з міністром внутрішніх справ і адміністрації Польщі Гжегожем Схетиною, якого попросив посприяти швидкому підписанню цієї угоди.
Луценко сподівається на узгодження тексту договору під час візиту міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського до Києва, запланованого на кінець січня.
«Ми б дуже хотіли, щоб цей візит став крапкою у вирішенні цієї важливої для нас проблеми», – сказав український міністр.
Своєю чергою Схетина назвав дуже важливим для Польщі підписання цієї угоди, запевнивши, що польська сторона прагне щонайшвидше завершити її підготовку, щоб в найближчому майбутньому підписати.
Він пояснив затримку в підготовці договору необхідністю погодити позиції з Єврокомісією.
Схетина сказав, що польська сторона оприлюднить свої пропозиції щодо договору протягом найближчого тижня (21-27 січня). «Думаю, що на початку наступного тижня ми можемо говорити, як це (прикордонний рух з Україною) виглядатиме», – сказав він.
Як повідомлялося, Україна сподівається на підписання угоди про малий прикордонний рух із Польщею в лютому.
11 січня Секретаріат Президента висловив занепокоєння з приводу перебігу переговорів із Польщею про малий прикордонний рух, який раніше планували підписати в грудні 2007 року.
У грудні 2007 року Президент Віктор Ющенко в інтерв’ю польському виданню Gazeta Wyborcza сказав, що сподівається на встановлення 100 км. зони в межах договору про малий прикордонний рух із Польщею.
МЗС Польщі, коментуючи пропозиції Ющенка, відзначив, що правила шенгенської зони припускають встановлення 30 км. зони в межах малого прикордонного руху з максимальним винятком для деяких районних центрів, які можуть знаходитися до 50 км. від кордону.
Нещодавно у Львові та на кількох пунктах перетину кордону з Польщею жителі українського прикордоння проводили акції протесту, вимагаючи спрощення механізму отримання польських віз та підписання угоди про малий прикордонний рух.
18 січня обласна рада прийняла звернення, у якому пропонувала включити до зони малого прикордонного руху всю територію області.