Жодного готельного номеру міжнародного класу «Люкс», згідно із проведеним маркетинговим дослідженням, немає. У Львові також відсутні готельні номери міжнародного середнього та економ-класу. Натомість найвиразнішою рисою готельного бізнесу Львова є зависока ціна за посередній сервіс. Про це сьогодні на інвестиційному форумі заявив радник міського голови Львова з питань розвитку готельного бізнесу Іван Лунь.
Як повідомив Іван Лунь, маркетинговим дослідженням, проведеним торік, було охоплено 30 львівських готелів з номерним фондом 10 і більше номерів. З’ясувалося, що у Львові є 1800 номерів. «Проте українські стандарти цих готельних номерів аж ніяк не відповідають міжнародним стандартам», – зазначив І. Лунь.
Зокрема, за його словами, з тієї кількості готельних номерів лише 43 відповідають міжнародному вищому стандарту і 132 – українському вищому стандарту. Натомість у Львові є 483 номери українського середнього стандарту і 1160 номерів українського економ-класу.
Як повідомив І. Лунь, для того, щоб збудувати і реконструювати необхідну кількість готелів до «Євро-2012», необхідно 170 мільйонів євро.
Щодо цін на готельні номери, то середня ціна номеру в чотиризірковому львівському готелі становить 120-140 умовних одиниць. У тризірковому – 55-60 у.о. Крім цього, у Львові є близько 400 квартир, які здають в оренду подобово з ціною від 30 до 120 у.о.
За словами І. Луня, наявні у Львові готелі мають суттєві недоліки. Зокрема, їм бракує сучасних містких конференц-залів. Крім цього, у Львові відсутні міжнародні оператори готельного бізнесу, а приблизна тривалість перебування клієнта у львівському готелі становить 2,5 доби.