ОСТАННІ НОВИНИ

Мінтранс вважає, що у «фосфорній аварії» винні казахи

|

Попередня технічна експертиза Мінтрансу місця «фосфорної аварії» біля Ожидова (Львівська обл.) визначила, що до аварії потягу причетний власник вантажу – казахська компанія. Про це в інтерв’ю Контрактамзаявив міністр транспорту та зв’язку Микола Рудьковський , передає proUA.

«Є підстави стверджувати, що аварія викликана порушенням правил вантаження жовтого фосфору і несправністю цистерни, яка першою зійшла з рейок. З’ясувалося, зокрема, що в місці витоку фосфору була відсутня ущільнююча прокладка, а також не працював клапан регулювання тиску в цистерні. Можливо, додатковим чинником аварії стала несправність однієї ресори цистерни. Отже є низка питань до власника вантажу – казахської компанії», – сказав Рудьковський.

На запитання журналістів, які попросили прокоментувати заявудиректора «Казфосфата» Кайрата Шотбакова, який назвав докори на адресу своєї компанії безпідставними, Микола Рудьковський відповів: «Зачекайте, казахські специалісти, залучені до проведення експертизи, погодились з її висновками. Причини аварії, за які несли б відповідальність працівники «Укрзалізниці», не виявлені».

«Експерти ретельно проаналізували, чи змінилася ширина шляхів в результаті аварії, і встановили, що залізничне полотно було у нормальному стані. Робота комісії триває, фахівці Новосибірського державного університету шляхів сполучення уточнюють певні нюанси. Мінтранс припинив перевезення жовтого фосфору по території України до остаточних висновків», – відзначив міністр.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.