ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові буде «Княжа династія»

|

З завтрашнього дня у Львові розпочинається Міжнародний дитячо-юнацький фольклорний фестиваль «Княжа династія». Дійство, у якому візьмуть участь понад 250 учасників з різних областей України, триватиме до третього червня.

Як розповіла під час сьогоднішньої прес-конференції головний спеціаліст управління освіти ЛМР Ірина Рибак, на фестивалі Львів представлятимуть два фольклорні колективи. За її словами, Львів виступатиме переважно у якості господаря. Окрім творчих колективів з Одеської, Сумської, Хмельницької та інших областей України участь у фестивалі також візьмуть гості з Польщі, Молдови, Білорусії та Словаччини.

«Княжа династія» має на меті віднайти та розвинути нашу обрядовість. Водночас, як розповів директор Центру творчості дітей та юнацтва Галичини Олег Кузик, під час такого фестивалю молодь з різних областей України матиме можливість не лише поспілкуватися, а й показати свої традиції. «Що ж до назви «Княжа династія», то вибрана вона теж не випадкова. «Княжа династія – це період князювання Данила Галицького», – розповів Олег Кузик.

Урочисте відкриття фестивалю, який пройде у Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини, відбудеться завтра, о 16.00 годині. Протягом кожного дня учасники «Княжої династії» проводитимуть різноманітні фольклорні програми. Зокрема, першого червня о 12.00 годині у центральній частині Львова можна буде побачити урочисту дефіляду всіх творчих колективів «Княжої династії», які пройдуть від Оперного театру до пам’ятника Тарасові Шевченку. Третього червня самі ж керівники творчих колективів, за допомогою таємного голосування, оберуть переможців фестивалю «Княжа династія».

Щодо часу проводження фестивалю, то він відбуватиметься раз в три роки. Тобто наступне масштабне фольклорне свято завітає до Львова вже у 2010 році. Щоправда, до цього часу протягом кожного року у місті відбуватимуться міські фестивалі «Княжої династії».

Міжнародний дитячо-юнацький фольклорний фестиваль «Княжа доба» проходить у Львові за підтримки Львівської міської ради, Головного управління освіти й науки ЛОДА, управління у справах сім’ї та молоді ЛОДА, та головним чином за сприяння Центру творчості дітей та юнацтва Галичини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...