ОСТАННІ НОВИНИ

Керівництво п’яти областей просить РНБО розглянути питання про монополізацію ринку газу

|

Голови обласних рад Закарпатської, Волинської і Чернігівської областей, а також глави Львівської, Івано-Франківської і Чернігівської облдержадміністрацій звернулися до Президента, СБУ і РНБОУ з проханням внести на розгляд Ради національної безпеки і оборони України питання про монополізацію ринку газу в частині його транспортування і розподілу, повідомляють «Подробиці».

Автори звернення виражають стурбованість ситуацією, яка складається з газопостачанням. На їхню думку, в діях Мінпаливенергоі НКРЕ простежується чіткий алгоритм дій, спрямованих на тотальну монополізацію паливно-енергетичного комплексу, важливою складовою якого, підкреслюється в заяві, є саме регіональна газорозподільна мережа, по якій здійснюється постачання і транспортування природного газу кінцевому споживачеві.

Представники областей зазначають те, що причиною кризових явищ послужила і постанова Кабміну від 16 січня 2007 року, яка внесла зміни до постанови КМУ №1729 «Про забезпечення споживачів природним газом», відповідно до затверджених положень якої передбачена концентрація всіх фінансових потоків на газовому ринку в руках одного суб’єкта, а саме ЗАТ «Укргаз-Енерго».

На їхню думку, ця постанова створює можливості для захоплення у власність всієї газотранспортної системи країни за допомогою ДП «Укргазмережі».

Керівники зазначених областей висловлюють стурбованість тим, що на прикладі ВАТ «Чернівцігаз» відносно їхніх регіонів Мінпаливенергоі НКРЕ будуть прийняті аналогічні рішення, які можуть негативно вплинути на процеси безперебійного і безаварійного газопостачання споживачів. Наслідками таких дій можуть стати незворотні й катастрофічні випадки, пов’язані з неврегульованим використанням газорозподільних мереж, які віднесені до об’єктів підвищеної небезпеки, некваліфікована і неконтрольована експлуатація яких може привести до аварійних ситуацій техногенного характеру.

Як наголошується в зверненні, в їхніх регіонах функції газорозподільних і газопостачальних підприємств виконують спеціалізовані підприємства з газопостачання і газифікації, які відповідним чином виконують функції з постачання і розподілу газу розподільними газопроводами для споживачів, ліквідації аварійних ситуацій і газифікації.

Керівники областей висловлюють упевненість в тому, що новостворена компанія ДП «Укргазмережі» не володіє технічною інформацією, професійно підготовленими кадрами, відповідним обладнанням для усунення аварій і забезпечення безперебійного транспортування газу в їхніх регіонах. На думку авторів звернення, створення окремої структури в регіонах для розподілу газу приведе до збільшення вартості транспортування газу для кінцевих споживачів, передає proUA .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...