ОСТАННІ НОВИНИ

ЛОО НСХУ стверджує, що у Львові відбувається масштабна кампанія із захоплення майна Спілки

|

ЛОО Національної спілки художників України стверджує, що в Україні, і у Львові зокрема, відбувається масштабна кампанія із захоплення майна Національної спілки художників України. Принаймні саме такої думки член ініціативної групи ЛОО НСХУ Сергій Олешко. На його думку, таким процесам сприяє саме керівництво Спілки художників.

Як розповів журналістам під час сьогоднішньої прес-конференції Сергій Олешко, наразі Спілка є власником значної кількості нерухомості. Це й житлові будинки, творчі майстерні, виставкові зали, заводи тощо. За його словами, показником захоплення майна на Львівщині є ситуація, що склалася навколо «Львівської фабрики мистецтв». Наразі розглядають питання визнання банкрутства цієї фабрики. «Ми змушені звертатися до міністрів, Президента, Міністерства культури, голови НСХУ. Відповідно – реакції майже ніякої», – наголосив Сергій Олешко. Крім того, він розповів, що роблять численні спроби, аби замінити статут Спілки так, щоб майном організації розпоряджалося виключно правління. «Коли розпорядником майна стає правління, рада, то це насторожує, тому що тепер розпорядником майна Спілки є творчий колектив – ми, художники», – підкреслив голова ініціативної групи ЛОО НСХУ Володимир Ропецький. Він також наголосив, що сьогодні у Львові ведуть спроби відчуження цілої низки дорогих об’єктів майна ЛОО НСХУ. Насамперед це салон-магазин «Художник», галерея-салон «Артес», майстерні, земельні ділянки та вже вищезгадана «Львівська експериментальна кераміко-скульптурна фабрика» (Львівська фабрика мистецтв), яка виготовляє скульптури, кераміку та гутне скло.

Як розповів директор «Львівської фабрики мистецтв» Петро Червінь, наразі борг фабрики становить 1,5 мільйона гривень, при загальній оцінці підприємства – 40-50 мільйонів гривень. Тому її закриття як банкрута навряд чи можна назвати доцільним. Зі свого боку, депутат Львівської міської ради Андрій Білоус наголосив, що міська рада всіма силами намагатиметься допомогти фабриці, аби вивести її з банкрутства. Також він висловив побоювання, що в разі зміни статуту НСХУ може статися процес відчуження майна Спілки.

Що ж до позиції іншої сторони – правління, то один з його представників, Григорій Котлигін, вважає, що такі дії щодо звинувачення в захоплені майна Спілки організували два ображені художники, які керуються суто власними інтересами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.