ОСТАННІ НОВИНИ

Міська влада, випускаючи облігації, може зіштовхнути Львів у боргову яму

|

За відсутності стратегічного плану розвитку міста і конкретних проектів, під які братимуть запозичення, випускати муніципальні облігації небезпечно. Це може призвести Львів до боргової ями, з якої місто довго не зможе вибратися. Про це заявив сьогодні, 1 лютого, під час прес-конференції депутат Львівської міської ради від УНП Володимир Гірняк.

Депутат зазначив, що загалом випуск муніципальних облігацій має багато позитивів, зокрема, це непогана можливість залучити в місто додаткові ресурси. Однак, приймаючи запропонований на сьогодні проект ухвали про запозичення, Львів має набагато більше ризиків, аніж потенційних позитивів. Виконавчі органи мерії пропонують депутатам дати «добро» на випуск облігацій, але досі не спромоглися розробити конкретних проектів, під які братимуть запозичення. «Не зрозумілий економічний ефект від випуску облігацій. Коли приватна структура випускає облігації, то чітко знає, під які цілі, і коли гроші «відіб’ються» і з цього буде зиск, а нам розповідають, що запозичені гроші підуть на дороги, на комунікації та інше. Який з цього буде результат, місто ж не зможе зробити платні дороги, щоб заробляти? Ми ці кошти проїмо, й жодного економічного ефекту не буде», – зазначив В. Гірняк.

Депутат наголосив і на інших ризиках. Зокрема, те, що під матеріальне забезпечення позики місто резервує міське майно (100 тис кв. м) і землю (200 га) за ціною 600 доларів США (майно) і 100 грн (земля). Слід врахувати те, що такі ціни абсолютно не відповідають реальним ринковим. Водночас головний натхненник випуску муніципальних облігацій – директор департаменту з питань економічної політики Олег Синютка – аргументує доцільність випуску облігацій зростанням капіталізації землі та майна через кілька років. «Чомусь вважають, що якщо на сьогодні капіталізація майна становить 400 – 450 доларів, то за п’ять років вона буде становити 900 доларів, а ціна землі за 5 років зросте удвічі, до 1000 грн. На запитання, на підставі чого зроблено такі розрахунки, пан Синютка каже, що це аналіз управління економіки. Але не було залучено інших фахівців, з-поза меж міської ради. Це досить небезпечна річ», – додав В. Гірняк.

За його словами, на сьогодні Львів має борги у розмірі 150 млн грн. Якщо випускати облігації, то місто отримає додатковий борг ще 92 млн грн. Лише цього року треба буде повертати 5 млн грн. боргів за кредитом Світового банку. Наступного року ця сума зросте, а вже у 2010 – 2011 роках Львову треба буде віддати за ці два роки 100 млн грн. «Нині нас намагаються зіштовхнути у боргову яму, з якої ми можемо не вибратися. Не знаю, як усі депутати, але в мене рука не підніметься голосувати за цю ухвалу», – наголосив В. Гірняк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.