ОСТАННІ НОВИНИ

Фахівці констатують погіршення якості депутатських корпусів місцевих рад

|

Зміна системи виборів не змінила суті роботи депутатських корпусів – констатував під час сьогоднішньої прес-конференції директор Інституту Політичної освіти Андрій Странніков. Якість місцевого самоврядування погіршується, бо дві третіх частини депутатів у радах – представники бізнесових структур, які відстоюють свої, подекуди меркантильні, інтереси, а не інтереси регіону, – вважає депутат Закарпатської обласної ради Олександр Солонтай.

«Проблема неякості депутатського корпусу полягає в тому, що в Україні перейшли від жорстких мажоритарних до жорстких пропорційних виборів, за яких втрачається персональна відповідальності. Люди знають лише п ’ ятірку людей, що входять до списку партії, за яку вони голосували, а не знають решти, що прикриваються під тою «обгорткою», – говорить пан Солонтай.

Важливо й те, за словами Олександра Солонтая, що відкликати того чи іншого депутата громада не може, оскільки немає відповідного закону, бо старі стосуються лише мажоритарних виборів. Депутат може лише з власного бажання позбутися депутатського мандату.

Учасники прес-конференції, під час якої фахівці аналізували перше півріччя діяльності місцевих рад, погодились про необхідності «косметичних» змін до чинного законодавства, що стосуються роботи рад та продовження реальних реформ, у першу чергу, – щодо наповнення бюджетів громад. Актуальним, на їх думку, є перегляд виборчої системи на місцевому рівні, наприклад, шляхом розкриття виборчих списків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...