8-10 вересня у Державному історико-культурному заповіднику „Тустань”, що у селі Урич Сколівського району відбудеться Фестиваль давньоруської та середньовічної культури „ТУ СТАНЬ – 2006“. Про це повідомляє сайт www .tustan .com .ua
Фестиваль організований Державним історико-культурним заповідником «Тустань» за сприяння Львівської облдержадміністрації, Сколівської райдержадміністрації та Національного природного парку «Сколівські бескиди».
У п р ограмі фестивалю проведення лицарського та стрілецького турнірів, нічний та денний штурми фортеці, ярмарок майстрів-ремісників, виступ бардів, менестрелів, вогняне шоу, концерт народних колективів та фольклорних ансамблів, а також конкурс на найкращий костюм.
У фестивалі братимуть участь такі гурти, як „Раса“, „Бурдон“, „Експресія драйву“, „Бай“, істориччні клуби „Хорс“, „Рістанія“, „Яр-Тур“, „Бран-Юг“, „Йоні“, „Орден Північного Храму“, „Мальброк“, „Галицький Лев“, „Срібний Вовк“. Покажуть свою майстерність і юнаки з „Український рукопаш гопак“ та Товариства „Кіш“.
Організатори заохочують всіх бажаючих приходити в костюмах реконструкції IX-XIIIст., з собою мати посуд з автентичних матеріалів. А от такі досягнення цивілізації, як мобільні телефони, фотоапарати, годинники чи сонцезахисні окуляри з собою краще не брати.
У селі Урич Сколівського району Львівської області у IX–XIII ст існувало наскельне місто-фортеця Тустань.
Наскельна фортеця Тустань — пам’ятка історії, археології, архітектури та природи, яка не має аналогів у Європі.
Унікальність Тустані полягає у можливості точного (90%) відтворення дерев’яної забудови, що існувала на скелях у IX–XIII ст.ст. – не лише планувальної структури, а й вертикальної організації будівлі. Будівничі, споруджуючи неприступну дерев’яну фортецю на скелях, довбали в камені пази для закріплення дерев’яних конструкцій. Дерева давно нема, а сліди в камені збереглися.
Наскельну фортецю Тустань відкрив Михайло Рожко. Саме він досліджував пам`яткуз1971року.




