ОСТАННІ НОВИНИ

Копію Туринської плащаниці виставлять у Києві

|

На День Злуки у Києві планують виставити українську копію Туринської плащаниці, повідомляє прес-секретаріат Глави УГКЦ. За даними о. митр. Романа Кравчика, голови Українського товариства Туринської плащаниці, ініціатива виставлення української копії належить народним депутатам України Павлові Качуру, Степанові Давимуці, Павлові Мовчану, які є членами Товариства. Не виключено, що копію виставлять у Софійському соборі.

«Ми, як Товариство, не зазіхаємо на жодний храм. Виставити копію Туринської плащаниці запропонували депутати Верховної Ради. Ми хотіли всі спільно помолитися перед восьмою світовою копією Туринської плащаниці, яка виготовлена для України, з нагоди 87-ї річниці проголошення акту злуки ЗУНР і УНР, – зокрема сказав о. Роман. – Поки що ми не маємо підтвердження того, що копія плащаниці буде виставлена у Святій Софії. Якщо державна влада не дозволить цього, то ми протестувати не будемо. Проте, оскільки храм Святої Софії є сьогодні музеєм, тобто позаконфесійним, то, на мою думку, він є добрим місцем для спільної молитви членів різних Церков України».

До Українського товариства Туринської плащаниці належить 18 осіб, серед яких є православні, римо- та греко-католики. Саме це Товариство – головний розпорядник української копії Туринської плащаниці, а сама копія, як про це не однин раз говорив Блаженніший Любомир, Верховний Архієпископ Києво-Галицький УГКЦ, є власністю України, а не якоїсь конфесії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *