ОСТАННІ НОВИНИ

В області виявлено факти неефективного використання прибережних захисних смуг

|

Працівники прокуратурита уповноважені органи контролю провели перевіркищодо додержання природоохоронного законодавствапри використанні земельних ділянок у прибережних захисних смугах річок та водойм. Про це повідомила прес-служба прокуратури Львівської області. Перевірки засвідчили, що в області вкрай незадовільно виконуються роботи щодо встановлення меж прибережних захисних смуг, їх залуження та заліснення.

Результати перевірок засвідчили, що обласне головне управління земельних ресурсів, управління екології та природних ресурсів, управління водного господарства на яких безпосередньо покладено обов’язок щодо здійснення контролю за додержання вимог чинного законодавства у цій сфері, не в повній мірі виконують свої повноваження. Внаслідок чого поза увагою залишаються факти грубих порушень при використанні прибережних захисних смуг.

Під час проведення зазначених перевірок органами прокуратури встановлено, що окремі місцеві органи державної виконавчої влади та місцевого самоврядування порушуючи чинне законодавство, не здійснювали ефективний контроль за створенням водоохоронних зон і прибережних захисних смуг та додержання режиму їх використання. Внаслідок цього діяльність суб’єктів господарювання та громадян завдає збитки довкіллю, забруднює поверхневі води та землі у межах даних територій.

Проведеними перевірками виявлені також факти розміщення несанкціонованих сміттєзвалищ побутових та промислових відходів у водоохоронних зонах та в межах прибережних смуг, що впливає на екологічний та санітарний стан річок. Прокурорами районів заявлено 6 позовів до Господарського суду про стягнення збитків, нарахованих за порушення природоохоронного законодавства.

Крім того, в ході перевірки, прокурорами виявлено порушення Водного кодексу України, а саме самовільний забір гравію в руслах річок, що завдає значних збитків державі. У всіх виявлених випадках самовільної виборки піщано-гравійної суміші прокурорами заявлено позови до суду про відшкодування збитків, а також порушено кримінальну справу за цим фактом.

В ході перевірки також працівникам прокуратури вдалось виявити факти використання земель водоохоронних зон та прибережних смуг не за цільовим призначенням, а також самовільного зайняття земельних ділянок у прибережних захисних смугах, водоохоронних зонах. Так лише на території Миколаївського району 15 суб’єктів господарювання самовільно захопили земельні ділянки в межах прибережної захисної смуги озера “Байкал”. Це стало можливим через те, що органи влади та місцевого самоврядування не спромоглися визначити статус даної водойми, внаслідок чого не встановлено зовнішньої межі прибережної смуги озера. Прокурором району скеровано до районного суду три позовні заяви до осіб, які самовільно зайняли вказані земельні ділянки.

На території області працівники прокуратури встановили факти, коли рішеннями сесій окремих міських рад надавались дозволи на влаштування зони відпочинку чи обслуговування кафе, які знаходяться в прибережній смузі річки. Прокурори звернулись з заявою до суду про визнання таких рішень сесій незаконними і судами такі заяви задоволені.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.