ОСТАННІ НОВИНИ

Прах Гніздовського перепоховали На Личаківському цвинтарі

|

5 листопада на Личаківському кладовищі відбулося перепоховання праху відомого українського художника Якова Гніздовського. На перепохованні були присутні відомі українській митці, представники влади, родичі та односельчани Якова Гніздовського.

Розпочалося перепоховання з поминальної панахиди, яку відслужив єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Ігор Возьняк з Собору св. Юра. Після неї він подякував усім за численне зібрання на перепоховання Якова Гніздовського і при цьому зазначив, що «Яків Гніздовський – патріот України, який усім серцем любив свій народ. Цим же йому відповідають його співвітчизники, про що свідчить їхня численна присутність тут».

Яків Гніздовський у своєму заповіті бажав повернутися на Батьківщину. «У той час багато хто змушений був мігрувати у далекі краї, зокрема – у США. Сьогодні ж один з наших героїв повертається назад», – зауважив владика І. Возьняк.

Присутній на перепохованні заступник голови комітету Верховної Ради України Микола Жулинський наголосив: «Я місяць тому був у колумбарії у Нью-Йорку, де досі покоївся прах Якова Гніздовського. Там я побачив, що у цьому колумбарії спочивають прахи інших відомих американських митців. Так я зрозумів, що Яків Гніздовський не був чужим для американського мистецтва, його вважали своїм митцем українського походження. Адже Гніздовський – це високопрофесійний митець, перед яким схиляють голови великі художники. Він був великим гравером, який зробив вічну славу для всього українського мистецтва».

Реклама партнерів

По закінченні поминальних висловлювань знайомих та близьких, племінник Якова Гніздовського – Яків Гніздовський та односельчани висипали на могилу землю з рідного села митця і поставили гілочку калини, як символ рідної йому Батьківщини.

Яків Гніздовський народився у 1915 році у селі Пилипе Тернопільської області. Навчався в мистецьких академіях Варшави та Загреба. У 1949 році емігрував у США. У 1954 році відбулася його перша персональна виставка. З 1956 року два роки митець мешкав в Парижі, де у нього відбулося ще дві персональні виставки. Твори Якова Гніздовського включені у виставку сучасної американської графіки, яка об’їздила більшість країн світу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...