ОСТАННІ НОВИНИ

Безсмертний бере участь у міжнародній конференції у Львові

|

Представники центральних органів влади, академіки та доктора наук України, а також численні іноземні гості зібралися сьогодні у Львові, щоб обговорити проблеми розвитку регіонів. Як повідомив голова Львівської облдержадміністрації Петро Олійник, міжнародна науково-практична конференція „Регіональна політика в Україні: сучасні форми та методи реалізації” відбувається у нашому місті, оскільки її ініціаторами стали саме львів’яни.

Віце-прем’єр-міністр України Роман Безсмертний, який також бере участь у конфренції, звернув увагу політиків та науковців на проблему фінансової самостійності регіонів. „Завданням адміністративно-територіальної реформи є подолання нерівномірності розвитку центру і регіону. Однак принцип їх вирівнювання не може базуватися на механічному пререрозподілі бюджетних коштів. Одні ображатимуться, що у них забрали, інші знатимуть, що їм просто дадуть”, – заявив Р.Безсмертний.

А керівник Львівської обдласті, у вступому слові звернув увагу учасників конференції на диспропорції, які виникли в паливно-енергетичному комплексі. „Львівщина багата на газ і нафту, однак всі потоки від видобутку йдуть до Києва, а нам залишаються екологічні та соціальні проблеми. Наприклад, Борислав – єдине місто, де на сьогодні ще не включено тепло”, – розповів Петро Олійник.

Голова Львівської облради Михайло Сендак під час свого виступу заявив, що проблема розвитку регіонів насамперед зумовлена відсутністю законодавчо-нормативної бази. „Київ мусить законодавчо надати регіонам максимум повноважень, однак центр їм не довіряє”, – пояснив М.Сендак.

Загалом у конференції беруть участь 72 учасника, серед яких представники органів місцевого самоврядування Одеси, Івано-Франківська, Дніпропетровська, Донецька та Чернівців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.