ОСТАННІ НОВИНИ

Президент «ТНК-ВР Україна» не бачить доцільності будівництва НПЗ в Бродах

|

Президент компанії «ТНК-ВР Україна» Олександр Городецький не бачить економічної доцільності в будівництві нового нафтопереробного заводу в Бродах. «Я вважаю цю ідею «мертвонародженою дитиною». Немає ніякої економічної необхідності в будівництві ще одного НПЗ. В Україні вже існує достатньо потужностей. Завдання держави – створити умови для модернізації існуючих потужностей», – зазначив він в інтерв’ю газеті «Экономические известия».

Також Городецький вважає завищеною заявлену вартість проекту в 3 млрд. доларів США. «Безглуздо будувати нафтопереробний комплекс потужністю 8 млн. т за 3 млрд. доларів – це непорівняні, завищені цифри. 3 млрд. доларів – дуже багато навіть для високотехнологічного заводу» – сказав нафтовик.

Водночас Городецький висловив сумнів в здатності компанії-інвестора виконати обіцянки. Адже до цього вона нікому на ринку не була відома.

«Я не вірю, що йдеться про американських інвесторів. Американці звикли вести бізнес прозоро, а 3 млрд. доларів – це великі гроші», – сказав він.

Так само Городецький назвав «фантазією» заяву про забезпечення нового НПЗ каспійською і арабською нафтою. За словами нафтовика, ця нафта набагато дорожча за російську і зробила б продукцію НПЗ неконкурентоспроможною на внутрішньому ринку. «Цей проект (будівництво НПЗ в Бродах – ProUA) абсолютно нереальний і безперспективний. Це чергова пуста декларація, і чиновникам уже пора б задуматися про наслідок своїх слів і про відповідальність за свої висловлювання» – резюмував Городецький.

Нагадаємо, що минулого тижня у Львові в присутності Президента Віктора Ющенка голова Львівської обласної державної адміністрації Петро Олійник, голова правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Олексій Івченко і представник компаній ComOxy LLC (США), Bortex Enterprises (США), «Арголід» (Львів) і «СТЕК» (Київ) підписали меморандум про намір створити спільне підприємство з іноземними інвестиціями нафтопереробний агропромисловий інтегрований комплекс «БродАгроОйл» для будівництва нафтопереробного заводу в Бродах (Львівська область).

Згідно з меморандумом, Львівська облдержадміністрація встановлює для комплексу «БродАгроОйл» статус стратегічного промислового інвестора, забезпечує державну підтримку реалізації проекту і створює сприятливий режим інвестиційної діяльності.

Зі свого боку інвестор взяв зобов’язання надати необхідні інвестиції для будівництва комплексу, підготувати техніко-економічне обґрунтування і проектну документацію і забезпечити будівництво і експлуатацію нафтопереробного комплексу потужністю 8 млн. тонн нафти на рік і інтегрованих виробництв агропромислового сектора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.