ОСТАННІ НОВИНИ

Освітяни Львівщини проти узаконення зверхності російської мови

|

Львівська обласна профспілка працівників освіти і науки звернулась до Президента України Віктора Ющенка з проханням не допустити “подальшої русифікації та нищення українства в України”.Відповідне звернення прийняли делегати XVII Львівської обласної звітно-виборчої профспілкової конференції працівників освіти і науки вчора, 11 травня.


У зверненні, зокрема, сказано: “Профспілка працівників освіти і науки Львівщини щиро з Вами, шановний Вікторе Андрійовичу. Ми працюємо не тільки на дотримання законів про освіту, а й на відродження української мови та української інтелігенції. Просимо Вас, наш Президенте, не допустити подальшої русифікації та нищення українства в Україні”.


Таке звернення львівські освітяни прийняли у відповідь на спробу деяких нардепів внести зміни до закону про мови, “де російська мова має узаконити свою зверхність”.”Профспілковий актив працівників освіти і науки Львівщини занепокоєний станом і перспективою розвитку мови титульної нації ― української”, ― йдеться далі.


Як зазначають освітяни, за роки незалежності було багато спроб звести її до рівня місцевої говірки.”Багато “державних” діячів сьогодення намагались поставити її в один ряд із російською мовою, мовою нацменшин”, ― наголошують вони. Повідомляє “Вголос”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.