ОСТАННІ НОВИНИ

Працівники „Полярону” боряться за свій завод

|

Ініціативна група трудового колективу „Полярон” боротиметься проти ліквідації заводу. Наразі вони вимагають відставки гендиректора Олександра Чауса, проведення незалежного аудиту та виведення підприємства з кризової ситуації, для чого навіть розробили власну програму – повідомив під час зустрічі з журналістами голова ініціативної групи Анатолій Зиновик. За його словами, наразі вони чекають на реакцію Міністерства промполітики та ЛОДА. До речі, сьогодні колона поляронівців о 17 годині піде під ЛОДА, щоби зустрітися з головою Петром Олійником.

А. Зиновик, наголосив, що після того, як гендиректор вирішив закрити ДП „Левконт” на місяць і працівники пішли пікетували ЛОДА, виробництво було відновлено. Щоправда, він також повідомив, що О. Чаус почав тиснути на працівників, навіть звільнено головного інженера, нібито за те, що за місяць був спад виробництва. Самі працівники заводу аргументують це тим, що не було закуплено достатньо матеріалів. Після того, як поляронівці вийшли на пікет було проведено зустріч в ЛОДА, збори трудового колективу, де 317 осіб висловили гендиректорові недовіру, та зустріч із заступником голови ЛОДА з економічних питань В. П’ятаком. Було також направлено зверенння в обласну прокуратуру, Міністерство промполітики, Комітет законодавчих ініціатив та СБУ. Щоправда, А. Зиновик зазначив, що у нього склалося враження, що хтось гальмує проходження заяв. Він також вважає, що керівництво вдало замело сліди, оскільки працівники податкової під час перевірок не знайшли порушень.

Голова ініціативної групи пояснив, що вони не хочуть злиття дочірніх підприємств, оскільки таким чином не буде правонаступництва і пропадуть не лише борги попереднього підприємства, але й відзнаки, які мали б отримати працівники, на кшталт, житла, відповідних пенсій та іншого.

До речі, за словами Зиновика, ситуацію на підприємстві спричинило те, що протягом минулого року було продано близько 70% промислових площ, а „для того, щоби привести це у юридичне русло, було вирішено почати процес ліквідаціх”, хоча не було відповідного наказу міністра промполітики, а лише рекомендація. Він також наголосив, що таким чином намагалися чотири ДП, які були у складі ВО „Полярон” перетворити на „Завод Полярон”. Коли О. Чаус видав наказ про призупинення виробництва на ДП „Левконт”, на думку А. Зиновика, таким чином він „мав ціль- доведення заводу до банкрутства і продаж майна”. Завтра О. Чаус має звітували у Міністерстві промполітики про усі події на ВО „Полярон”, є відповідний лист-запрошення.

Зарплат працівникам, до речі, не виплатили за січень і за лютий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.