ОСТАННІ НОВИНИ

Блаженніший Любомир написав листа до вірних Бучацької єпархії УГКЦ

|

Блаженніший Любомир Кардинал Гузар на вимогу священиків і мирян Бучацької єпархії зернувся до них з листом. У ньому Глава УГКЦ виклав свою позицію щодо нещодавнього конфлікту, який призвів до захоплення Митрополичих палат. Повний текст листа подаємо нижче.

„Дорогі у Христі

духовенство і миряни Бучацької єпархії УГКЦ!

Протягом останніх місяців, а то й років, при різних нагодах, а особливо під час Митрополичих Синодів, представники громади міста Чорткова і Бучацької єпархії приходили в більшому чи меншому числі, щоб просити чи домагатися якоїсь розв’язки ситуації, що склалася в їхній єпархії.

Мені особисто і всім присутнім владикам ще від Синоду, який відбувся в жовтні 2003 року, було і є дуже прикро з приводу того, що майже з початку свого існування Ваша єпархія має поважні труднощі. Вони виникли через брак порозуміння між особами і, можливо, внаслідок відсутності доброї волі до взаємного порозуміння і полагодження конфліктів. Відколи ми усвідомили, що конфлікт назріває, то шукали взаємоприйнятних шляхів для його вирішення. Однак з часом ситуація так загострилася, що справу мусили передати на розгляд Римської Апостольської Столиці. Святіший Отець вже прийняв певні вступні рішення щодо майбутнього розвитку Бучацької єпархії. Ми надіємося, що невдовзі будуть проголошенні і остаточні рішення, які покладуть край цьому тривалому і болючому конфлікту. Тепер його вирішення не є в нашій компетенції. Звертаю Вашу увагу, що на підставі очікуваного рішення не буде ні переможців, ні переможених. Кожен буде відповідати за свою поведінку перед своїм сумлінням і перед громадою.

Дорогі в Христі духовенство і миряни м. Чорткова і Бучацької єпархії!

Пишу до Вас цих кілька слів, бо багато разів і в різних обставинах я старався пояснити Вам суть справи усно, але це було, на жаль, безуспішно. Схоже на те, що мене та інших так і не почули. Щиро запевняю Вас, що нам не байдужа доля Вашої єпархії, але її відродження є у Ваших руках. Ви повинні навчитися одне одного шанувати і кожному віддати йому належне. Наприклад: ще два роки тому я відповів, що, не зважаючи на інші обставини, Владику Іринея необхідно поминати в Літургіях. Однак дехто від цього відмовляється і досі. Це тільки один приклад відрази, яка запанували між Вами. Інформація, яка доходить до мене з обох сторін, підтверджує, що є і багато інших подібних випадків взаємної нетерпимості, що тільки підсилює цю нещасну незгоду. Не годиться тут перекладати вину на когось з поза Вашої громади. Навіть найдосконаліша розв’язка не матиме успіху без Вашого внутрішнього навернення і щирого бажання добра для всіх.

Нехай Владика миру і Спаситель душ Ваших наповнить Ваші серця вірою, надією і любов’ю.

Благословення Господнє на Вас”!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.