ОСТАННІ НОВИНИ

Міська рада Нового Роздолу проти спалення гудронів

|

Депутати міськради Нового Роздолу в напруженій обстановці на своїй черговій сесії відхилили рішення міськвиконкому про надання фірмі „Еконова“ права на переробку та утилізацію гудронів. Про це повідомляє прес-служба обласного штабу Віктора Ющенка з посиланням на депутата міської ради Нового Роздолу Анатолій Шалаєв. На сесії було присутній 31 депутат, 19 депутатів які входять в депутатську фракцію „Наша Україна“ виступили за відхилення рішення міськвиконкому і тільки 11 позафракційних депутатів підтримали це рішення.

Нагадаємо, що питання утилізації гудронів спочатку намагалось вирішити керівництво облдержадміністрації. На нараді яку провадив перший заступник голови Львівської ОДА Леонід Мельник було прийнято рішення про надання місяць часу усім зацікавленим у справі гудронів сторонам, в тому числі і „Еконові“, для того, щоб знайти вирішення проблеми. Два тижні тому у Новому Роздолі на позачерговому засіданні міськвиконкому прийняли рішення яким надали право підприємству „Еконова“ на утилізацію і переробку угорських гудронів, які були завезені в Україну і вже протягом 10 місяців перебувають у Добротворі.

Проте, депутати міськради виявилися більш розважливі, вони не підтримали попередньо прийняте рішення міськвиконкому. Як вказує Анатолій Шалаєв, на сесії міськради було оприлюднено позицію керівника штабу Віктора Ющенка у Львівській області Петра Олійника, який категорично виступив проти переробки угорських гудронів та висловився про необхідність їх реекспорту в Угорщину. Свою позицію депутат пояснив тим, що процедура спалення не пройшла достатньої екологічної експертизи, а тому може нести значну небезпеку для населення Прислухавшись до думки Олійника, більшість депутатів міськради проголосувала проти спалення гудронів у рідному місті.

Отож, питання переробки та утилізації гудронів залишається відкритим і швидше за все, вирішити його найближчим часом не вдасться. Потрібно також відмітити й те, що Петро Олійник зустрічався із міністром екології Сергієм Поляковим з проханням залучити Міністерство екології до розроблення проекту переробки гудронів які були накопичені в Україні. Зокрема, одним із таких варіантів є розроблення спеціальної технології для утилізації гудронів на основі сучасних вітчизняних та закордонних технологій. Адже проблема утилізації гудронів є актуальна не лише у конкретно взятому випадку із угорськими гудронами, але й як для Львівщини, на території якої зберігається 100 тис. тон. гудронів на сміттєзвалищах, так і для всієї України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...