ОСТАННІ НОВИНИ

На гарячу лінію часто телефонують члени виборчих комісій – Роман Кошовий

|

З 10 по 27 серпня за телефоном гарячої лінії Львівської обласної громадської організації „Комітет виборців України“ звернулося 87 осіб. Побільшало запитань від членів виборчих комісій, цього разу їх було дев’ятнадцять. Як повідомив сьогодні під час прес-конференції голова правління ЛОГО КВУ Роман Кошовий, запитували здебільшого як знайти штаб чи приймальню того чи іншого кандидата, чи де можна підписатися за них.

Водночас, члени виборчих комісій цікавилися, трудовими відносинами і скаржилися на те, що їм перешкоджають брати участь у зібраннях виборчих комісій. За словами Кошового, закон передбачає, що лише четверо членів виборчої комісії звільняються від роботи, за умови, що за ними зберігається місце і зарплатня, інші ж мають відпрошуватися. Часто буває, що працедавці не хочуть відпустити членів комісій швидше, бо зібрання відбувається о 17-18 годині, але є ще й один день, коли вони мають чергувати. У таких випадках пан Кошовий радить головам виборчих комісій направляти до працедавців листи, роз’яснюючи їм, що не відпустаючи членів виборчої комісії, вони, по суті, перешкоджають роботі органів державної влади, що передбачає покарання. Відтак через відсутність одного-двох членів, нерідко немає кворуму і засідання комісії не відбуваєтья.

“У перші три дні половина засідань не відбулася з вини ЦВК, які довго відтягували процес формування керівного органу”, – зазначив Роман Кошовий. – “ Протягом цих двох тижнів половина засідань також не відбулася, виборчі комісії не сформували навіть кошторису”. Тут, на думку голови, є ще одна проблема, 91,9% членів виборчих комісій працюють вперше. Лише 49 осіб на Львівщині брали участь у попередніх виборах. Відтак люди не знають процедури, ні формування кошторису, ні розподілу роботи, а крім цього нерідко кандтидати ще й проводять ротацію кадрів. “Кошторис невеликий, але він став лакмусовим папірцем, який показав, наскільки члени виборчих комісій знають роботу” – наголосив Кошовий. Частина членів ТВК має проблеми і зі знанням законодавства про вибори. Більшість членів виборчих комісій пенсіонери, безробітні та вчителі. Які теж, до речі, досі не знають, яким чином їх мають замінювати на роботі, коли вони будуть на засіданні.

Ситуацію з членами ТВК ще можна змінити на краще, проте Р. Кошовий наголошує, що розслаблятися ніколи, бо незабаром формуватимуть дільничні комісії, які за короткий час матимуть зробити всю роботу та ще й пильно стежитимуть за уточненням списків виборців. Щодо іншого, Кошовий повідомив, що жодних грубих порушень з боку кандидатів у Президенти України за минулі два тижні ЛОГО КВУ не виявила.

Нагадаємо організація за підтримки “Фонду сприяння демократії” (США) реалізовує свій проект “Програма захисту прав виборців під час проведення президентської виорчої кампанії 2004 року на Львівщині”, телефон гарячої лінії: 296-63-99.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...