Як правильно здати ЗНО: корисні поради

Громадянська мережа ОПОРА

|

Третього червня розпочнеться сесія цьогорічного Зовнішнього незалежного оцінювання, на яке зареєструвалося понад 320 тисяч абітурієнтів. Усі вони повинні прибути у визначений час на пункти тестування та чітко дотримуватися інструкцій проходження оцінювання. Будь-яка помилка (запізнення на пункт, користування мобільними телефонами чи шпаргалками тощо) може позбавити вступника шансу стати студентом.
Громадянська мережа ОПОРА пропонує абітурієнтам заздалегідь ознайомитися з простими етапами, які їм доведеться пройти, щойно вони потраплять на пункт тестування. Корисні поради щодо документів, які потрібно мати з собою, інформацію про те, як потрапити до аудиторій та що робити після здачі тестового зошита – усе це читайте нижче.

 

НАПЕРЕДОДНІ ТЕСТУВАННЯ

  1. Перевірте наявність усіх необхідних документів для пропуску у пункт тестування:

– Сертифікат (на ньому має бути Ваше фото, а також перелік усіх предметів, з яких Ви плануєте проходити ЗНО);

– паспорт або інший документ (свідоцтво про народження), серія та номер якого зазначені у Сертифікаті;

– запрошення-перепустка (тут вказані пункти тестування, де Ви маєте проходити ЗНО, а також адреса їхнього розташування).

 
Ви загубили сертифікат чи не отримали його поштою?
 Негайно звертайтеся до відповідногорегіонального центру оцінювання якості освіти, де реєструвалися для участі у тестуванні.

У Вас досі немає запрошення-перепустки і тому Ви не знаєте куди саме маєте вирушати у день тестування? Роздрукуйте запрошення з власної інформаційної сторінки – testportal.gov.ua/infopages/. Це єдиний з трьох документів, копія якого дає таке ж право, як і оригінал.

Дізнайтеся про місцезнаходження потрібного пункту тестування, способи добирання, наявність маршрутних таксі.

Якщо для проходження ЗНО Вам доведеться їхати в інше місто – заздалегідь придбайте квиток чи сплануйте подорож приватним транспортом. Враховуйте, також, що у вихідний день маршрутний транспорт може їздити за іншим графіком, а тому може знадобитися більше часу для добирання.

Більшість регіональних центрів розмістили на своїх офіційних веб-сайтах мапи та інформацію про те, як зручно доїхати до місця призначення. Зверніть увагу, що тестування з різних предметів зазвичай відбувається у іншому місці, тому не переплутайте адреси.

Придбайте кілька ручок із чорною пастою (чорний колір найкраще сприйматиме машина, яка скануватиме бланки відповіді). Пересвідчіться, що вони добре пишуть.

Ще раз ознайомтеся з Інформаційним бюлетенем, де перелічені усі Ваші права та обов’язки під час проходження зовнішнього незалежного оцінювання.

У ДЕНЬ ТЕСТУВАННЯ

10:15-10:50

Прийдіть до пункту тестування.

На вході у пункт пред’явіть черговим оригінали документів: Сертифікат, паспорт або інший документ, серія та номер якого зазначені у Сертифікаті; запрошення-перепустку.

Знайдіть своє ім’я, прізвище, по батькові у алфавітному списку, який розміщений при вході до пункту тестування. Навпроти прізвища буде вказаний номер аудиторії, де Ви маєте проходити тестування.

Запитайте у чергового в пункті тестування, як пройти до потрібної Вам аудиторії або слідуйте за вказівниками, які розміщені біля списку.

Знайдіть своє прізвище в аудиторному списку, який розміщений на (біля) вхідних дверях(ей) в потрібну Вам аудиторію.

Пред’явіть інструкторові на вході в аудиторію оригінали документів: Сертифікат, паспорт або документ, серія та номер якого зазначені у Сертифікаті; запрошення-перепустку.

Знайдіть своє робоче місце, номер якого вказаний в аудиторному списку.

Вимкніть мобільний телефон, інші технічні пристрої та покладіть їх разом з іншимиречима, не передбаченими процедурами проведення ЗНО, у спеціально відведеному для цього місці.

Займіть своє робоче місце та не змінюйте його.

11:00-11:30

Підтвердіть свою участь у тестуванні (інструктор зачитає Ваше прізвище).

Уважно прослухайте типову промову інструктора.

Якщо ви третій за списком, Вам запропонують пересвідчитися у неушкодженості пакета з комплектом тестових матеріалів

Перевірте, чи збігається номер наліпки із штрих-кодом, яка наклеюється на бланк відповідей із номером Вашого робочого місця.

Перевірте якість друку у тестових зошитах.

Засвідчіть ознайомлення із правами та обов’язками під час проходження ЗНО, а також ідентичність номерів зошита із тестовими завданнями та бланків відповідей відповідним записом на зворотному боці бланка типу «А». 

Зверніть увагу на те, щоб номер тестового зошита збігався з номером наліпки із штрих-кодом на бланку відповідей та номером Вашого робочого місця.

У спеціально відведеному місці на бланку відповідей поставте знак «Х» під номером, що відповідає номеру Вашого зошита та робочого місця. 

Зверніть увагу на час початку та закінчення роботи над тестом (записаний на дошці). Час для виконання тестових завдань з різних предметів відрізняється.

Під час тестування

Надайте Сертифікат Уповноваженій особі для проставлення відмітки про Вашу присутність на тестуванні.

Є необхідність вийти з аудиторії – підніміть руку і попередьте про це інструктора.

Припиніть роботу над тестом, коли в аудиторії оголошено технологічну перерву і працівник Державної служби охорони за допомогою металодетектора проводить контроль за дотриманням абітурієнтами вимог щодо заборони мати при собі засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації. Затрачений час обов’язково додасться.

Не заважайте іншим абітурієнтам працювати над тестом. Не списуйте.

Не спілкуйтеся з іншими абітурієнтами, не передавайте їм будь-які предмети та матеріали.

Не використовуйте засобів зв`язку, пристроїв зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування.

За 15 хвилин до закінчення часу, відведеного на тестування

Перенесіть відповіді із робочого зошита до бланку типу «А».

Зверніть увагу, що на заповнення бланку типу «Б» (для творчої роботи) потрібно значно більше часу, тому рекомендуємо розраховувати його самостійно, але виділяти не менше 30 хв.

Після завершення зовнішнього незалежного оцінювання

Закрийте зошит, відкладіть бланк відповідей, покладіть ручки на стіл.

Поверніть бланки відповідей інструкторові.

Переконайтеся, що бланк вкладено до спеціального пакета.

Засвідчіть цей факт підписом в аудиторному протоколі проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Не залишаючи пункт тестування

У разі порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання персоналом чи учасниками, яке негативно вплинуло на якість виконання Вашої роботи – подайте апеляцію.

30 хв. після завершення тестування

Заберіть свій робочий зошит із тестовими завданнями.

Протягом трьох днів із моменту офіційного оголошення результатів оцінювання з відповідного предмета.

Якщо Ви не погоджуєтеся із результатом оцінювання Ваших знань – подайтеапеляцію щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання.

 
Фото: PHL

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *