Янукович, Тимошенко та Ющенко - лідери електоральних симпатій

|

Всеукраїнська соціологічна служба сьогодні обнародувала результати чергового соціологічного дослідження «Соціально-політичні орієнтації та електоральні настрої населення України напередодні активної виборчої кампанії». За результатами дослідження, список суб`єктів виборчої кампанії, які увійшли б до складу нового парламенту, якби вибори відбувалися б у момент проведення соціологічного опитування, має такий вигляд (у дужках – результат листопадового дослідження):

Партія регіонів – 22,7 % (19,1%)

Блок Юлії Тимошенко – 15,7% (14,0%)

Блок Віктора Ющенка «Наша Україна» – 15,3% (8,4%)

СПУ – 9,6% (10,3%)

Народний блок Литвина – 8,8% (8,7%)

КПУ – 7,8% (8,4%)

Опозиційний блок «Не Так!» – 3,1%

Ще два блоки політичних партій виявилися б максимально близькі до тривідсоткового бар`єра, необхідного для проходження до складу Верховної Ради:

Громадський блок «Пора» + «Реформи і порядок» – 2 ,9%

Блок Наталії Вітренко – 2,9%

Коментуючи результати дослідження, директор з наукових питань Всеукраїнської соціологічної служби Борис Сагалаков відзначив кілька важливих особливостей результатів даного дослідження. Зокрема, прогнозовано збільшився рейтинг виборчого суб`єкта з ім`ям Президента Віктора Ющенка. Після створення на базі кількох партій Блоку Віктора Ющенка «Наша Україна», рейтинг цієї політичної сили зріс майже вдвічі. Також цілком прогнозовано, лідером виборчих симпатій українців залишається Партія регіонів.

Найбільш динамічне зростання рейтингу, за словами Сагалакова, демонструє Народний блок Литвина – з вересня його показник збільшився з 4,5% до 8,8%. «Рейтинг Народного блоку Литвина повністю корелює з рейтингом довіри до його лідера – Голови Верховної Ради Володимира Литвина (26,1%)», – підкреслив Борис Сагалаков. Він пояснює цю тенденцію ідеологією блоку, що збігається з ментальними уподобаннями українців (40,9% вважають, що найбільш важливою для нинішнього життя є стабільність), а також добре продуманою і проведеною на попередньому етапі виборів агітаційною кампанією.

Нагадаємо, що вчора один з головних партійних лідерів Блоку Віктора Ющенка «Наша Україна» Роман Безсмертний заявив, що Народний блок Литвина не проходить тривідсотковий бар`єр. Борис Сагалаков прокоментував дану заяву як політичну, що не спирається на реальні результати й аргументи.

Соціологічне опитування проводилося в період 20.12.2005 – 03.01.2006 в усіх областях України й у Києві. Всього було опитано 4000 респондентів (що є безпрецедентним у порівнянні з кількістю опитаних під час проведення подібного роду досліджень). Погрішність складає 1-1,5%.

Інтернет-видання «ForUm»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *