ОСТАННІ НОВИНИ

Татаров щонайменше 9 разів літав у москву після 2014 року, – ЗМІ

Олег Дерев'янко

|

Заступник керівника Офісу президента Олег Татаров щонайменше 9 разів літав у москву після окупації Криму та вторгнення росії на Донбас. Про це свідчать дані авіаперельотів Олега Татарова, які є в розпорядженні проєкту «Схеми» (Радіо Свобода).

За даними журналістів, Татаров, який у той період займався адвокатською діяльністю. Оскільки після 2014 року авіасполучення між Україною та росією було зупинене, у більшості поїздок Татаров діставався москви з Києва через Мінськ.

27 серпня 2017 року Олег Татаров прилетів з України в Білорусь в аеропорт Мінська, звідки того ж дня вирушив до москви, приземлившись в аеропорту Внуково. Наступного дня, 28 серпня, Татаров вилетів з аеропорту Домодєдово у Білорусь і наступного дня повернувся до України.

За місяць Татаров знову вирушив у дводенну подорож до росії, прилетівши в Мінськ 26 вересня і того ж дня попрямувавши до москви. Вже 27 вересня літаком Татаров повернувся в Білорусь і того ж дня полетів в Україну.

Ще одну подорож до росії Татаров здійснив наприкінці 2017 року – 12 грудня вилетів до москви з Мінська, куди дістався з України, і тим же маршрутом повернувся.

У 2018 році Татаров був у росії чотири рази – в березні, жовтні, листопаді та грудні. В усіх випадках Татаров літав до москви через Білорусь та не затримувався у рф більше, аніж на день.

У 2019 році Татаров двічі літав до рф. Так, 12 березня зранку він прилетів до росії зі столиці Катару Дохи. Того ж дня він вилетів до Мінська і звідки літаком попрямував до України.

Востаннє, судячи з даних, Олег Татаров літав звичним маршрутом до рф наступного дня після перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах у 2019 році в другому турі. Вже 22 квітня Татаров вирушив до Білорусі, звідки того ж дня вилетів до москви. Ввечері 23 квітня Татаров вилетів знову до Мінська, а звідти – до України.

Також, як стало відомо журналістам, Татаров їздив до Білорусі в березні 2013 року, двічі – в червні та листопаді 2014-го, та ще одного разу в березні 2016 року. Так, 22 березня 2016 року Татаров перетинав кордон з Білоруссю через КПП «Нова Гута» на власному автомобілі, 23 березня тим же маршрутом повернувшись до України. При цьому невідомо, чи відвідував Татаров у цих поїздках росію.

Крім того, у 2015 році Татаров їздив до окупованого Криму – 6 червня він перетнув контрольно-пропускний пункт «Джанкой». Назад Татаров повернувся 8 червня через КПП «Армянськ». Автівка, на якій Татаров їздив на окуповану територію, належала на той час співробітнику компанії, якою на час його роботи володіла Галина Фаринник, дружина адвоката Василя Фаринника.

У 2008 році Фаринник, бувши на той момент очільником Головного слідчого управління МВС та заступником міністра, привів Татарова працювати до себе в ГСУ, а потім зробив своїм партнером в адвокатській фірмі, яка з приходом туди Татарова отримала назву «Татаров, Фаринник, Головко».

Журналісти надіслали до Офісу президента офіційний лист на ім’я Олега Татарова з проханням про коментар. Наразі Олег Татаров не надав відповідей.

Як повідомляв Львівський портал, Олег Татаров – заступник керівника Офісу президента України з 5 серпня 2020 року. До 2014 року він був заступником начальника Головного слідчого управління МВС України. Під час Революції гідності він проводив брифінги від імені МВС, зокрема, говорив про напади працівників тодішньої міліції на протестувальників. Віктор Янукович його нагороджував як «заслуженого юриста України».

Татаров заперечує виконання злочинних наказів, та заявляє, що діяв тоді як офіцер.

Після люстрації він очолював юридичний департамент «Укрбуду» та займався адвокатською практикою, зокрема представляв інтереси Андрія Портнова і Вадима Новинського.

Керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін звинувачував Татарова у саботажі реальної реформи Бюро економічної безпеки та невідповідність вимогам міжнародних партнерів, громадськості та бізнесу.

У 2021 році президент Володимир Зеленський проігнорував вимогу українців про звільнення скандального Татарова. У своїй відповіді Зеленський відмовився звільняти скандального посадовця.

Керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін звинувачував Татарова у саботажі реальної реформи Бюро економічної безпеки та невідповідність вимогам міжнародних партнерів, громадськості та бізнесу.

16 жовтня цього року знімальна група «Української правди» зустріла в урядовому кварталі двох топпосадовців: заступника керівника Офісу президента Олега Татарова, який є неформальним куратором всієї правоохоронної системи, та заступника голови Національної поліції України Дмитра Тишлека.

Неформальний характер зустрічі може свідчити про те, що обговорювались не лише робочі питання, якими пов’язані куратори правоохоронної системи від Офісу президента з одним з очільників Національної поліції.

В Центрі протидії корупції заявляли, що чиновники Офісу Президента на чолі з Татаровим можуть стояти на заваді скасування «правок Лозового».

У вересні 2023 року журналісти з’ясували, що деякі активи екснардепа-зрадника Віктора Медведчука переписали на людину, яка має зв’язки з оточенням заступника голови Офісу президента Олега Татарова.

Йдеться про три київські компанії – «Академ-Клуб», «Осокорки-7» і «Орєст». Вони мають довгострокові договори оренди на великі земельні ділянки загальною площею понад 40 га на Осокорках в Києві, які планували забудувати. Станом на початок повномасштабної війни співвласником всіх трьох компаній була пов’язана з Медведчуком кіпрська структура Pilawer Limited.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова  підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: «Схеми»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *