ОСТАННІ НОВИНИ

Вибори президента США: що відомо

Олег Дерев'янко

|

У вівторок, 5 листопада, у Сполучених Штатах Америки розпочалися вибори президента. За цю посаду змагаються віцепрезидентка Камала Гарріс та експрезидент Дональд Трамп. Про це повідомляє Львівський портал.

Оновлено 13:10. Дональд Трамп офіційно переміг на виборах, набравши 277 голосів виборників із 270 потрібних для перемоги

Станом на 6 листопада триває підрахунок голосів. За даними hromadske, Дональд Трамп переміг у штатах Пенсильванія (19 голосів), Канзас та Айова (по 6 голосів), Айдахо, Північна Кароліна (16 голосів), а також у «хиткому» штаті Джорджія (16 голосів). З підрахованих понад 90% голосів, республіканець випереджає з відривом трохи менше ніж 120 тисяч голосів. Також він переміг у третьому «хиткому» штаті — Пенсильванії. Її вважали ключовою для перемоги на виборах.

Трамп вже оголосив себе 47-м президентом США, хоча в деяких штатах підрахунок голосів ще триває. Він подякував усім, хто голосував, а також пообіцяв усім виборцям, що вони «будуть дуже щасливі».

Його почали вітати з перемогою перші світові лідери. Так, президент Франції Емманюель Макрон висловив готовність «працювати разом, як ми це робили протягом чотирьох років».

«З вашими переконаннями і з моїми. З повагою та амбіціями. Для більшого миру та процвітання», — написав він.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу назвав результати виборів у США «найбільшим поверненням в історії» і «величезною перемогою».

«Ваше історичне повернення до Білого дому відкриває для Америки новий початок і підтверджує відданість великому альянсу між Ізраїлем та Америкою», — йдеться в дописі Нетаньягу в соцмережі X.

Камала Гарріс, своєю чергою, здобула перемогу в Каліфорнії та Вашингтоні (67 голосів), Орегоні (8 голосів), Нью-Мексико, Вірджинії (13 голосів) та Гаваях (3 голоси).

Наразі Гарріс має 214 голосів, тоді як у Трампа – 266.

Зазначимо, що для перемоги потрібно 270 голосів.

Деякі виборчі дільниці відчинилися з 5 ранку (о 12:00 за Києвом). Майже всі штати (за винятком Гаваїв і Аляски) мали закрити дільниці до 6:00 6 листопада за Києвом, після чого починається підрахунок голосів. Понад 80 мільйонів людей цьогоріч проголосували достроково.

Також спецслужби США попередили про операції впливу на вибори з боку іноземних країн, зокрема росії та Ірану. Очікується, що операції посиляться в день виборів і найближчими тижнями й будуть зосереджені на «хитких» штатах.

Крім того, з 5 листопада американські виборці, окрім президента, обиратимуть членів Конгресу та голосуватимуть щодо внутрішніх питань свого штату. Всього в 41 штаті мають розглянути 146 питань. Серед ключових – права на аборти, а також легалізація рекреаційної марихуани та психоделіків.

Того ж дня, повінь знеструмила одну виборчу дільницю у штаті Міссурі, ускладнила доступ до іншої та перекрила десятки доріг у штаті. Попри негоду, багато виборців стояли в черзі під дощем, щоб проголосувати.

За даними виборчої лабораторії Університету Флориди, Достроково, тобто до дня виборів 5 листопада, проголосували майже 86 мільйонів американців.

Майже 47 млн людей скористалися особистим достроковим голосуванням, і ще понад 39 надіслали бюлетень поштою.

Цьогорічна передвиборча кампанія стала найдорожчою в історії США. Обидва кандидати витратили 3,5 млрд доларів. Більшість з цих коштів спрямували на боротьбу в «хитких» штатах – лише на Пенсильванію Гарріс і Трамп витратили 400 млн доларів.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Reuters/Nathan Howard

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *