У разі поранення за військовослужбовцем зберігається виплата грошового забезпечення за останньою займаною посадою на весь час лікування. Про це Львівському порталу повідомили у Львівському обласному ТЦК та СП.
За даними відомства, наразі воно може тривати не більш ніж 12 місяців поспіль. Це стосується як лікування в госпіталях чи лікарнях, так і відпустки для лікування. Зазвичай це триває декілька місяців. Якщо лікування триває довше, необхідно пройти ВЛК протягом перших чотирьох місяців, щоб продовжити виплату.
Крім того, під час стаціонарного лікування, зокрема й закордоном, або лікувальної відпустки внаслідок тяжкого поранення виплачуються так звані «бойові».
Однак для отримання цих виплат необхідно мати:
- довідку про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), так звана форма 5. Її мають надати у військовій частині. І в ній має бути вказано, що поранення пов’язане із захистом Батьківщини. Якщо такого формулювання в довідці немає, то гроші, найімовірніше, не нарахують;
- також у довідці має бути прописано, що військовослужбовець був у засобах індивідуального захисту, не вчиняв кримінального правопорушення, не намагався сам собі завдати тілесного ушкодження і не перебував у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Всі перелічені пункти є підставою для відмови у виплаті додаткової винагороди.
Якщо ж додаткова нагорода після поранення не виплачується, то потрібно написати рапорт на ім’я командира щодо включення до наказу про виплату додаткової винагороди й додати до цього рапорту копію довідки про поранення.
Якщо відмовляють у виплаті, й ви вважаєте це неправомірним, то звертатися можна на гарячу лінію Міноборони або юристів.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: ілюстративне, АрміяInform
Олег Дерев'янко