ОСТАННІ НОВИНИ

ЛОДА максимально сприятиме спостерігачам ОБСЄ на виборах - Костюк

|

Голова  Львівської обласної державної адміністрації  Михайло Костюк провів зустріч із головою Місії ОБСЄ зі спостереження  за парламентськими виборами Одрі Гловер, повідомляє прес-служба Львівської ОДА. 

«Ми серйозно налаштовані на забезпечення прозорості, демократичності і законності виборів. Прозорість виборів є безкомпромісною – таке доручення Президента України. І наше завдання як обласної державної адміністрації – забезпечити належний матеріально-технічний стан приміщень, де розташовуватимуться виборчі дільниці: йдеться про меблі, зв`язок, електроенергію, систему відеоспостереження, комп`ютери тощо», – розповів Михайло Костюк. 
Голова Львівської ОДА також розповів, що в області є толерантне відношення до представників усіх штабів і кандидатів-мажоритарників.  
«Кожен кандидат чи партія має вільний доступ і можливості спілкування з мешканцями на усіх територіях, організацію там заходів різного ґатунку – від концертів до політичних мітингів. Аналогічно вільний доступ і до державних ЗМІ – кожен кандидат і партія мають час і можливість висловитись. Є лише скарги щодо доступу до приватних медіа – однак тут кожен кандидат вирішує сам, в залежності від своїх ресурсів і можливостей», – наголосив керівник області. 
Михайло Костюк також повідомив про існування «гарячої лінії» у Львівській облдержадміністрації, за телефоном якої – 2999275 – можна повідомити про порушення у ході виборчої кампанії. «Ми просимо штаби, кандидатів і громадські організації повідомляти інформацію у разі виявлення прецедентів на порушення закону. Станом на сьогодні ми не маємо жодної скарги», – додав керівник області. 
Одрі Гловер подякувала Михайлові Костюку за роз`яснення ситуації та надання повної картини щодо ходу підготовки Львівщини до виборів. 
«Ми готові надати максимум сприянь спостерігачам ОБСЄ – від карти дільниць до транспортних послуг. Наша команда зацікавлена у прозорих і чесних виборах, які повинні відбутися на рівні світових стандартів. Нас не цікавлять партійні ринги, так само ми не є рефері і серед мажоритарників. Жодного адмінресурсу бути не може – головне законність і прозорість виборів», – резюмував Михайло Костюк. 
Станом на 1 жовтня у Львівській області зареєстровано 1 984 732 виборці та створено 12 виборчих округів (від 115 до 126 включно). Загалом в області 2156 постійних виборчих дільниць. Також на Львівщині працює 43354 члени виборчих комісій, які беруть участь у роботі ДВК. 
Місія на чолі з Одрі Гловер складається з 20 експертів, які перебувають в Києві і 90 довгострокових спостерігачів, що працюватимуть по всій країні. Окрім цього БДПІЛ запросить 600 короткострокових спостерігачів для спостереження в день виборів за процесом виборів, підрахунком голосів і оголошенням результатів.

Фото: Львівський портал 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *