ОСТАННІ НОВИНИ

Львів’яни просять Порошенка ветувати суперечливий закон щодо охорони культурної спадщини

|

Захисники культурної спадщини Львова направили лист президенту України Петру Порошенку з вимогою накласти вето на законопроект №5678 («Про внесення змін до Закону України “Про охорону культурної спадщини” (щодо визначення поняття “пам’ятка культурної спадщини”), який напередодні прийняли у парламенті. Відповдне звернення є у розпорядженні Львівського порталу.

Так, 25 травня нардепи проголосували за цей заокнопреокт, ініційований депутатом «Самопомочі» Іриною Подоляк. Згідно із пояснювальною запискою до проекту рішення, закон покликаний:

«Визначити пам’ятку культурної спадщини як об’єкт культурної спадщини, який занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, або об’єкт культурної спадщини, який взято на державний облік відповідно до законодавства, що діяло до набрання чинності цим Законом, до вирішення питання про включення (невключення) об’єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України ;

– встановити можливість поширення на всі складові елементи об’єкта культурної спадщини, що становлять предмет його охорони,
правового статусу пам’ятки не лише після внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України».

Водночас низка пам’ятко-охоронних організацій Львова склала звернення до Президента, де наголошує на тому, що цим рішенням знищиться історико-культурна спадщина України.

«Просимо ветувати цей закон, оскільки такий прийнято без урахування юридичного  аналізу, зокрема, законопроект має негативний висновок  ГНЕУ»,  – йдеться у документі.

За словами активістів, поза законом залишаються майже усі заповідники України.

«Поза межами охорони залишаються також інші об’єкти культурної спадщини, зокрема городища, кургани тощо», – додають правозахисники.

«Зважаючи на вище викладене , ми вимагаємо від Президента України  скористатися його конституційним правом та накласти вето на зазначений Закон, який 25 травня 2017 року був прийнятий в цілому Верховною Радою України», – наголошується у документі.

Своєю чергою громадська активістка ГО «Народна дія» Олеся Дацко наголошує, що  прийнятий законопроект знищить все, що лишилося від культурної спадщини України.

«Нові Табачники просунули законопроект, що узаконює нищення історико-культурної спадщини.
Табачник книжки переписував. А ці – набагато гірші! Вони стирають українську ідентичність з лиця Землі. Торгуйте Батьківщиною на здоров’я, “бізнесмени хренові”! Помагайте матір ґвалтувати! Сволочі!Немає більше епітетів до тих “патріотів”», – обурюється вона.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...