ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні потрібно ввести подвійне громадянство, - Вакарчук

|

Лідер гурту «Океан Ельзи» та громадський діяч Святослав Вакарчук переконаний, що в нашій державі прийшов час впроваджувати подвійне громадянство з певними країнами. Про це він заявив у колонці видання Новое время.

Вакарчук

«В останні місяці після кількох гучних історій я всерйоз задумався над проблемою подвійного громадянства в Україні. Особливо зачепила історія відомого реформатора, екс-міністра фінансів Словаччини Івана Міклоша, якого я маю честь знати особисто. Він не може працювати в нашому уряді, оскільки не є громадянином України. А якщо отримає громадянство, то буде змушений відмовитися від рідного словацького, на що він, зрозуміло, не піде», – наголосив музикант.

За його словами, ми тривалий час перестраховувалися, щоб громадянство не перетворилося на інструмент політичної боротьби. «Але чому б не запровадити подвійне громадянство з певними країнами?», – запропонував Святослав Вакарчук.

І водночас продовжив: «Механізм простий: ухвалюється закон, що дозволяє в межах двосторонньої угоди з іншими державами отримувати їхнє громадянство. Якщо відповідного договору немає, то й друге громадянство заборонене. При цьому виключити подібні угоди з тими, з ким у нас є територіальні суперечки або політико-правові конфлікти».

Як зауважив музикант, ці спеціальні договори дозволять таким людям, як Іван Міклош, повноцінно й офіційно працювати на користь України. «І це стосується мільйонів охочих жити саме тут. Я знаю багатьох, хто не проти отримати український паспорт, залишаючись при цьому громадянами Великої Британії, Ірландії чи Канади», – додав Святослав Вакарчук.

«Вважаю, сьогодні примарний страх перед подвійним громадянством для українців неактуальний. І час запровадити систему двосторонніх ратифікацій, яка працювала б за тим самим принципом, що й уникнення подвійного оподаткування. Півтора роки тому я говорив про це особисто президенту, але не знаю, наскільки серйозно він сприйняв мої слова», – наголосив музикант.

За його словами, українцям потрібно припинити думати про національність як про кровну категорію. «Це конституційна категорія: будь-хто, незалежно від місця народження, походження, якщо він хоче жити тут і працювати на користь країни, має отримати доступ до громадянства, не відмовляючись при цьому від свого коріння», – пояснив Святослав Вакарчук.

Джерело: Фото: stanislavske.tv

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...