ОСТАННІ НОВИНИ

Активіст Ірина Верігіна: «У нас не кажуть ВІЙНА, ховаючись за словом АТО»

Соломія ГРИГОР'ЄВА, Львівський портал

|

верігінаВ Україні існує давня традиція суспільної праці, взаємодопомоги, піклування про ближнього. Проте за останні два роки таких людей з’явилось дуже багато і вони весь свій час приділяють допомозі. Це – волонтери війни. Однією з таких людей є Ірина Верігіна – екс-голова Луганської ОДА та жінка з окупованого Луганська. Нещодавно вона приїжджала до Львова і Львівський портал не зміг не запитатись у неї про життя на Луганщині: що вона думає про ув’язнення Надії Савченко, Мінські домовленості та волонтерів.

верігіна, майдан

Луганський Майдан

Коли у Луганську розпочався Майдан (це було зразу після побиття студентів у Києві), спочатку нас було мало: близько 30 людей. Ми з активістами взяли державні прапори і стали коло пам’ятника Шевченку. Кожної неділі до нас хтось приєднувався, і вже за три місяці ми змогли вивести до 2000 людей. Почали виходити студенти, яких вираховували з університетів , проте це їх не спинило. Ми також стояли, бо хотіли змін. У нас навіть спільне з вами гасло було : Схід і Захід разом.

Надія (Савченко) українського народу

Нам не можна забувати про тих людей, про тих наших військових, які є в полоні. І не можна забувати про Надю (Надію Савченко – ред), яка також зараз в полоні, але вона не стає на коліна перед Путіном. Це людина, яка довела, що є справжньою донькою України. І коли я дивлюся, як наші народні депутати тримаються за свої посади і руйнують нашу країну, то я завжди кажу: треба брати приклад з Наді Савченко. Вона може написати звернення до Путіна з проханням про помилування, але вона цього не робить, бо вона взірець українського народу. Якби більшість наших політиків були такими, як Надя Савченко, то, мабуть, в Україні не було цієї війни.

Знаєте, в тому, що Надя зараз в полоні, винні деякі представники адміністрації Президента. В серпні 2014 року була можливість обміняти Надю на російських військовополонених. І її привезли навіть Бєлгородську область. Але були вихідні, чиновники поїхали відпочивати і росіяни відмовились обміняти Надю на російських полонених і Савченко залишилась в полоні. Тоді вона ще не була народним депутатом.

верігіна, допомога1

Захисники в полоні

Я спілкувалась з тими, хто вийшов з полону, і вони розповідали, яким тортурам підлягали. Справа в тому, що вони перебувають в нелюдських умовах. До наших військових не допускають навіть медиків «Червоного хреста». І це дуже страшно! Я вважаю, що наша держава повинна боротися за кожного військовополоненого, який мучиться в Росії.

Дуже багато і мирних мешканців були в полоні. Є такий у нас Володимир Семистяга, голова Луганської об’єднання «Просвіта», – людина, яка після двох інфарктів провела 55 днів у російському полоні. І це тільки через те, що він залишився на території Луганської області і розмовляв українською мовою! Знущання та тортури були сильні. Коли кажуть, що під час Другої світової війни фашисти мордували українців, то я хочу сказати, що в російському полоні з наших хлопців не менше знущаються.

Мінські угоди

Це не правильно, що знову починають торгуватися, знову тривають Мінські перемовини. Нам обіцяють обміняти наших людей, але нічого не виконується. Росія вже хоче вийти з цих Мінських перемовин, тому що саме вони стоять за цією агресією на Сході України.

Поки Україна не може знайти потрібний формат переговорів для тиску на терористів і Путіна, а Президент заявляє, що альтернативи Мінським угодами немає, Росія продовжує посилювати свої позиції на окупованих територіях. Крім присутності військової техніки і російських військових на Донбасі, зарплати і пенсії виплачуються в рублях, люди звикають до російських грошових знаків. На тій території ведеться серйозна інформаційна політика, йде підготовка до виборів і зомбування населення, що вибори повинні проходити не за українськими законами і без участі українських партій. І чим далі, тим більше розумію, що процес реінтеграції Донбасу в Україні буде важким.

Я вважаю, що Мінські перемовини – це зрада. Нам потрібно спочатку відновити свій кордон, вивести російські війська, провести десепаратизацію суспільства, а потім провести вибори згідно українського законодавства. Не можна зараз піддаватися на той тиск, який іде зі сторони окупанта, бо вони хочуть провести спочатку вибори за своїми законами без участі українських партій. Цього ми допустити не можемо. Ми не можемо привести терористів до нашої влади.

верігіна, малюнки

Львів та львівські активісти

Я дуже вдячна за запрошення на Львівщину, тому що я тут вперше. Я давно хотіла тут побувати, тому що саме в Луганській області стояла 80 бригада десантників зі Львова. Саме вони перші прийшли на територію Луганської області (8 квітня вони обороняли аеропорт). Хлопці 80-ї бригади стояли там з квітня по вересень 2014 року без ротації. Їм було дуже складно, але вони були там і виконували свій обов’язок.

Також я дуже вдячна батальйону «Айдар». Тому що, коли Збройні Сили України не могли доставляти продукти харчування та воду хлопцям в аеропорту, саме батальйон «Айдар» проносив ці продукти десантникам.

Якби українська армія не прийшла, ми б уже не мали Луганської та Донецької областей. Так, у них не було техніки, вони не були одягнені, але вони знали, за що борються.

верігіна, допомога

Волонтери-рятівники

Я просто не уявляю, що б ми на Луганщині, починаючи з травня 2014 року, робили без волонтерів! Після проведення так званого референдуму потрібно було терміново вивозити дітей із Луганська і нам на допомогу прийшли волонтери. Вони забезпечили транспорт і знайшли оздоровчі табори та санаторії у всій Україні. З травня по вересень завдяки волонтерам нам вдалось вивезти тисячі дітей. Потім волонтери привозили на передову хлопцям їжу, бронежилети,тепловізори,одежу,ліки, машини і дуже багато іншого. Тоді допомоги від держави було мало.

Саме волонтери рятували життя нашим військовим. Вони першими почали допомагати визволяти із полону наших патріотів. Багато із них пішли потім воювати добровольцями, а зараз не можуть отримати статусу учасника АТО.

Всі волонтери, які допомагали в ті буремні, страшні часи та допомагають зараз, – справжні герої. І нехай Господь Бог боронить наших волонтерів, наших українських військових, всіх, хто сьогодні бореться з терористами та російськими окупантами на Донбасі та в Криму.

Фото: соціальні мережі

Загрузка...
Загрузка...

Коментарі

  1. Мен1 дуже прикро, що серед так званих патр1от1в Укра1ни деяк1 стверджують, що в1йни хоче влада. Це слова Пут1на (напевно в1н 1х сюди заслав або це бувш1 рег1онали ). Треюба бути зовс1м необ1знаним або зрадником, щоб так говорити. Адже вс1м в1дом, що 1 голова уряду Укра1ни 1 особливо Президент дуже багато зробили для зм1цнення обороноздатност1 нашо1 держави. Безумовно ЗСУ вже далеко не т1, що були на початку в1йни, але 1м ще дуже далеко до збройних сил Рос11. Закликати до в1дкрито1 в1йни це зрада..

    1. Шановний винниченко або ви зовсім тупий або сліпий війна людям не вигідна!війна вигілна президенту і таким як ви!може ви і є одним з тих волонтерів які наживаються!повторюю особисто якщо недійшло війна непотрібна і якби шановна верхівка захотіла вже б давно припинила її!рів.зона!кордон!а таких як ви на растов!лизуньчиків президентової д..пи!

    2. Винниченко не тупи тут!путін якби хотів то вжеб знищив Україну і тебе з лиця землі.тут і йому і нашим та війна то мать ралная і давно про все домовлено.відстріляють наших людей рашка своїх непотрібних.кордони вільні вози що хочеш.крим віддали без пострілу до зубів з озброєними частинами!а тепер цими танками і зброєю стріляють в наших!ви стверджкйте що в росії могутня армія ви зрадник!вони воюють нашою технікою!поїдьте вАТО умнік там ти прозрієш скоро!

  2. Людям ця війна не потрібна вона потрібна тим хто зараз керує країною тим хто на цій війні заробляє мільярди і це роблять свої люди за яких стояв майдан.нажаль більшість так званих волонтерів просто займаються контрабандою і власним збагаченням.війна для них бізнес.закінчувати війну не вигідно хоч зараз для цього є вже все і техніка і військові .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...