ОСТАННІ НОВИНИ

До Євро випустили українсько-польську монету

|

У Польщі випустили нумізматичну диковинку з нагоди Євро-2012 – польсько-українську монету з подвійним номіналом, повідомляє Інформаційний центр «Україна-2012». Це безпрецедентна подія в нумізматичному світі Польщі і України, адже національні банки обох держав вперше випускають спільну монету з подвійним номіналом у 10 злотих та 10 гривень. Монету виконано зі срібла, складається вона з двох частин, її офіційний запуск – 4 червня 2012-го, за кілька днів до першого матчу турніру. 

Ініціатива щодо цієї монети з’явилась в Національному банку Польщі та була підтримана Національним банком Україні. Зокрема, саме під керівництвом НБУ було створено проект монети, повідомив Українській службі Польського радіо заступник директора емісійно-казначейського департаменту Національного банку Польщі Єжи Гилєвський. 
 Нумізматичний набір (2 монети) коштуватиме 600 злотих (близько 180 доларів США), а купити його можна буде у відділах та інтернет-магазині Національного банку Польщі. 
 Окрім цього, поляки присвятили турніру чимало колекційних монет, які представлять громадськості також 4 червня. Окремі монети, як і набори можна буде придбати з 5 червня в головному офісі і через регіональні філії магазину, за винятком золотих монет 500 злотих, які будуть продаватися на замовлення. Цікаво, що серед польських євромонет є не тільки круглі, а й у формі вигнутого квадрату. 
Найдорожча монета номіналом 500 злотих – з чистого золота, присвячена Польщі, як приймаючій країні Євро, вагою 62 гр, – оцінена НБП у 16 тисяч злотих за штуку. У неї, до того ж, обмежений випуск – 1 000.
 Срібні монети, присвячені стадіонам та містам, номіналом 20 і 10 злотих, коштуватимуть 200 і 600 (комплект 4 штуки) злотих відповідно. Проте останні 10-злотові монети  із зображенням міст, продаються лише в комплекті, зазначається, що вони не можуть бути продані окремо, як і монети з подвійним номіналом. Найдешевша монета, номіналом 2 злотих – мідна, вона буде запущена в обіг 1 червня тиражем 1 млн, і коштуватиме теж 2 злотих. 
 Нагадаємо, що Нацбанк України у січні 2012-го випустив 11 монет, присвячених чемпіонату Європи з футболу 2012 року: на восьми зображені українські приймаючі міста чемпіонату, дві загальні монети, а також одна колекційна. На кожне приймаюче місто припадає по дві випущені монети. Одна з них – із нейзильберу, номіналом 5 грн і тиражем 100 тис. штук, друга – срібна, номіналом 10 грн і тиражем 15 тис. штук. Колекційна 500-гривнева монета зроблена із золота. Її вага – 500 грамів, тираж – 500 штук, номінальна вартість – 350 тис. грн. 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...