ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові 57% ОСББ не хочуть прочищати димоходи – їх чекає відключення від газу

Львівський портал

|

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків ігнорують свій обов’язок щодо необхідності прочистки димових та вентиляційних каналів. Із 479 ОСББ у Львові лише 207 прочистили димові та вентиляційні канали і подали акти у районні служби ПАТ «Львівгаз». Відтак, товариство попереджає про від’єднання газової мережі ті об’єднання, які не прочистять димо-вентиляційні канали у своїх будинках. Про це повідомляє прес-служба ПАТ «Львівгаз».

Таке безвідповідальне ставлення власників будинків до своїх обов’язків становить  загрозу для мешканців, оскільки може стати причиною отруєння чадним газом.

Згідно з вимогами п. 1.4.3. «Правил безпеки систем газопостачання України» відповідальність за технічний стан і безпечну експлуатацію об’єктів, указаних у п. 1.1.2 цих Правил, а також побутових газових приладів і апаратів, димових і вентиляційних каналів, ущільнень вводів підземних інженерних комунікацій в будинки і будівлі покладається на їх власників.

Якщо ЖЕКи та ЛКП більш відповідально підійшли до питання прочистки димоходів та вентиляційних каналів і 86 % подали акти про їх чистку у районні служби ПАТ «Львівгаз», то більшість ОСББ постійно ігнорують такий свій обов’язок, чим наражають мешканців на небезпеку. Виконали роботи з прочистки димоходів та вентиляційних каналів лише 43% ОСББ.

Прес-служба ПАТ «Львівгаз» також нагадує, що «Правилами безпеки систем газопостачання України» п. 4.5.23. передбачено, що періодичній перевірці і прочищенню підлягають:

– димові канали опалювальних печей, ємнісних водонагрівачів для опалення і опалювальних котлів, які працюють сезонно, – не рідше 1 разу на рік перед початком опалювального сезону, які працюють цілий рік, – 2 рази на рік (навесні і восени);

– димові канали опалювально-варильних печей – не рідше 2 разів на рік: перед початком опалювального сезону і навесні при настанні відлиги;

– димові канали від газових проточних і ємнісних водонагрівачів для гарячого водопостачання, ресторанних плит – не рідше 1 разу на 6 місяців при цегляних і комбінованих (цегляні і азбестоцементні, цегляні і керамічні) димоходах і не рідше 1 разу на рік – при металевих (з товщиною стінки не менше 3 мм), азбестоцементних, гончарних, а також димоходів, виконаних із спеціальних блоків жаростійкого бетону. Періодичність перевірок існуючих димоходів з перетином, меншим за перетин димовідвідного патрубка газового приладу, – не рідше одного разу на два місяці.

Вентиляційні канали підлягають перевірці і прочищенню одночасно з димовими.  

Обов’язковою умовою безпечного користування газом у побуті є перевірка наявності тяги у димовому та вентиляційному каналах перед запалюванням та під час роботи газових приладів із відводом продуктів згоряння в димохід.

ПАТ «Львівгаз» також нагадує, що для забезпечення нормальної роботи газових приладів з відводом продуктів згоряння в димохід, приміщення в яких  вони встановлені, обов’язково повинні бути забезпечені трьохкратним природним повітрообміном, тобто приточно-витяжною вентиляцією. Для цього передбачається наявність в приміщенні кухні вікна з квартиркою (фрамугою) у верхній частині або віконного провітрювача, витяжний вентиляційний канал та природне освітлення; також для припливу повітря у таке приміщення, влаштовується в нижній частині дверей решітка, отвори або підріз дверей.  

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...