Вже цієї суботи, 20 червня, у Львові відбудеться велопроща тими місцями, де 25 років тому побував папа Римський святий Іван Павло ІІ. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі мерії.
Долучитися до велопрощі можуть абсолютно всі охочі, незалежно від віку та рівня підготовки. Для участі просять попередньо заповнити реєстраційну форму.
Збір учасників розпочнеться об 11:45 біля храму Різдва Пресвятої Богородиці. Старт – о 12:00, завершиться велопроща орієнтовно о 15:00.
Маршрут пролягатиме від храму Різдва Пресвятої Богородиці вулицею Хуторівка та проспектом Святого Івана Павла ІІ до Львівської духовної семінарії Святого Духа, яку під час свого візиту благословив Папа. Далі учасники вирушать у напрямку перехрестя вулиць Стрийської та Наукової – саме поблизу цього місця, на львівському іподромі, Іван Павло ІІ очолив Божественну літургію під час свого перебування в Україні.
Наступною та завершальною точкою маршруту стане Архикатедральний собор Святого Юра. Тут на учасників чекатиме зустріч з єпископом, спільна молитва та духовна наука. Після цього велосипедисти повернуться до храму Різдва Пресвятої Богородиці тим самим маршрутом.
Під час заходу передбачені короткі молитовні зупинки у місцях, пов’язаних із візитом святого Івана Павла ІІ до Львова. Організатори зазначають, що формат прощі нагадуватиме молитву на вервиці, де кожна зупинка символізуватиме один із її десятків.
«Ми хочемо залучити якомога більше людей до відзначення цієї важливої події, тому запрошуємо любителів спорту долучитися до велопрощі. Водночас варто пам’ятати, що Іван Павло ІІ сам дуже любив спорт. Він був одним із перших Пап, який відвідував футбольні матчі на стадіонах, захоплювався байдарками, ходив у гори та катався на лижах. Саме тому ми хочемо показати його не лише як духовного лідера, а й як активну, спортивну людину, яка своїм прикладом надихає дбати про здоров’я та займатися спортом», – розповів отець Тарас Карвацький, референт у справах мирян Львівської Архиєпархії парафії Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ.
Організатори наголошують, що захід покликаний не лише вшанувати пам’ять святого Івана Павла ІІ та його історичний візит до України, а й об’єднати людей навколо спільної молитви, активного способу життя та християнських цінностей.
Нагадаємо, у травні-червні Львів відзначає 25 річницю історичного візиту Папи Римського Івана Павла ІІ до України. З цієї нагоди у місті підготували майже сотню духовних, освітніх, культурних, мистецьких та молодіжних подій. Детальну програму можна переглянути за посиланням.
Довідково: Папа Римський Іван Павло ІІ приїжджав в Україну у червні 2001 року, аби підтримати католиків у їхній вірі і допомогти в налагодженні дружніх відносини між конфесіями в державі.
Під час свого перебування у Львові Святіший Отець проживав у Митрополичих палатах Святоюрського комплексу, провів зустріч з молоддю, освятив місце під будівництво Духовної семінарії Святого Духа УГКЦ та Українського Католицького Університету.
Під час перебування Папи Римського у Львові у різних заходах участь взяли понад 2 мільйони вірян. Це була видатна подія, яку місто пам’ятає дотепер.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото – Збруч










Наталя Дуляба