Очільниця європейської дипломатії Кая Каллас засудила масовану російську атаку по Україні із застосування балістичної ракети середньої дальності «Орєшнік», здатній переносити ядерні боєголовки. Про це, як пише Європейська правда, посадовиця повідомила у мережі X.
Каллас наголосила, що Росія “зайшла в глухий кут” на полі бою, тому тероризує цивільних жителів Україні своїми цілеспрямованими атаками.
Очільниця європейської дипломатії назвала російські удари “огидними терористичними актами”, які спрямовані на те, щоб вбити якомога більше цивільних.
Крім того, посадовиця наголосила, що використання «Орєшніка» свідчить про те, що РФ обрала тактику ядерного залякування.
«За повідомленнями, використання Москвою балістичних ракет середньої дальності “Орєшник” – систем, призначених для доставки ядерних боєголовок, – є політичною тактикою залякування та безрозсудним ризиком ядерною ескалацією», – написала дипломатка.
Каллас анонсувала, що наступного тижня міністри закордонних справ ЄС обговорять посилення тиску на Росію.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що внаслідок масованої російської атаки по Україні постраждали щонайменше 83 людини. Через запуск ракети «Орєшнік» по Білій Церкві глава держави назвав російське керівництво «неадекватами».
Як повідомляв Львівський портал, основним напрямком масованого російського удару у ніч проти 24 травня був Київ. Пошкодження там фіксували в усіх районах міста. Внаслідок ворожої атаки є загиблі та поранені.









Маркіян Рой