ОСТАННІ НОВИНИ

У «Сколівських Бескидах» встановили рекорд за чисельністю зубрів у Карпатах

Маркіян Рой

|

У Національному природному парку «Сколівські Бескиди» встановили новий природоохоронний рекорд — у Майданському лісництві сформувалася найбільша вільноживуча субпопуляція європейського зубра в Українських Карпатах. Цей факт підтвердили експерти Національного реєстру рекордів України, повідомили у пресслужбі парку.

За даними парку, станом на початок 2026 року чисельність стада становить 51 особину. Європейських зубрів завезли на територію парку у 2009–2010 роках у межах програми з відновлення виду. Тоді сюди доправили шість тварин із Парку диких тварин у Німеччині, чотири — з Національного парку «Баварський ліс», а також одну особину з австрійського Центру відновлення тварин «Маршфельдські замки».

Після періоду акліматизації тварин випустили з вольєрів у дику природу, де вони сформували вільноживуче стадо. За результатами щорічних обліків фахівці фіксували поступове зростання чисельності популяції, що й дозволило встановити рекорд.

До проєкту реінтродукції зубра в Українських Карпатах долучилися міжнародні партнери, зокрема фонд з Нідерландів та Музей і Інститут зоології Польської академії наук.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *