Низка європейських лідерів підтримали Україну після публічної суперечки президентів Володимира Зеленського та Дональда Трампа у Білому домі в п’ятницю, 28 лютого. Про це повідомляє Львівський портал.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск опублікував у соцмережі X пост зі словами підтримки: «Шановний Володимире Зеленський, дорогі українські друзі, ви не самотні».
Президент Франції Еммануель Макрон наголосив, що не можна забувати хто є «агресором», а хто «жертвою», та що «ви повинні поважати тих, хто бореться». Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес написав у своєму пості, що «Україно, Іспанія з тобою».
Слова підтримки також висловив прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон, зазначивши, що «Швеція на боці України». «Ви боретеся не лише за свою свободу, а й за всю Європу», – додав він. А прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала написав, що «ми з Україною і на боці вільного світу».
Президентка Молдови Мая Санду у соцмережі X заявила, що «ми за Україну», а також те, що «Україна захищає свою і нашу свободу». А президент Литви Гітанас Науседа коротко написав: «Україно, ти ніколи не будеш сама».
Крім того, глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн опублікувала свій пост підтримки українською мовою: «Ваша гідність вшановує хоробрість українського народу. Будьте сильним, будьте сміливим, будьте безстрашним. Ви ніколи не будете самотнім, дорогий президенте (Зеленський – ред.). Ми продовжимо працювати з Вами заради справедливого і сталого миру».
Нагадаємо, під час спільної пресконференції Трампа та Зеленського 28 лютого між президентами відбулась суперечка, після якої Володимир Зеленський достроково залишив Білий дім. Дональд Трамп заявив про те, що президент України не готовий до миру.
Відтак угоди про корисні копалини, через яку Зеленський і прибув з візитом до США, лідери не підписали.
Передісторія
Як повідомляв Львівський портал, напередодні віцепрем’єрка Ольга Стефанішина заявила, що українська та американська команди перебувають на фінальному етапі переговорів щодо угоди про українські корисні копалини.
24 лютого Володимир Зеленський звернувся до президента США Дональда Трампа і запропонував «якнайшвидше» зустрітися й підписати угоду щодо українських надр. Згодом американський лідер підтвердив, що 28 лютого до Вашингтону прибуде Зеленський для підписання цієї угоди.
26 лютого Кабінет Міністрів схвалив рішення, необхідні для підписання угоди між Україною та Сполученими Штатами про видобуток корисних копалин. Повний текст угоди про надра, попередньо який напрацювали між Україною та США, доступний за цим посиланням.
Коментуючи погоджену угоду, Зеленський наголосив, що «головне – ми не боржники», адже в тексті немає згадки про 500 мільярдів доларів допомоги від США, які, за його словами, Україна ніколи й не отримувала.
Також український президент додав, що закінчення війни й бойових дій буде можливим, лише коли Україна отримає гарантії безпеки, які свідчитимуть, що війна не почнеться знову.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: ілюстративне
Наталія Жолинська