ОСТАННІ НОВИНИ

У Гарнізонному храмі встановили підйомник для людей з інвалідністю

Маркіян Рой

|

У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла змонтували сходи-трансформер, які при натисканні кнопки виклику трансформуються у підйомник. Наразі відбувся перший етап монтажу. Про це Львівському порталу повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.

Підйомник-трансформер встановили до бічних дверей храму (з правого боку). Він виглядає як сходи, та при натисканні кнопки сходи перетворюються на спеціальну платформу. На цю платформу можна заїхати на кріслі колісному, і тоді платформа підіймається в рівень підлоги храму, а двері автоматично відчинятимуться завдяки встановленим датчиками руху.

Датчики руху будуть встановлені на внутрішніх дверях. Тому зовнішніх металевих дверей не змінюватимуть, вони впродовж дня будуть відчинені. Внутрішні дерев’яні двері будуть зачинені, однак їх обладнають датчиками руху, що будуть відчиняти двері, коли підніметься підйомник. Натомість, коли підйомником ніхто не користуватиметься, він виглядатиме як звичайні сходи і всі відвідувачі храму зможуть ними користуватися як звичайними сходами.

«Багато наших воїнів зараз користуються кріслами колісними. І дуже часто вони мають намір потрапити до храму на молитву чи попрощатися з полеглими побратимами. І ми помітили, що їм незручно, коли є стороння допомога, щоб їм допомогти. Тому таким пріоритетним питанням для мене особисто, і для цілої нашої спільноти капеланів, було облаштувати у нашому храмі зручний, інклюзивний пандус-трансформер, який дозволяє людині на кріслі колісному без жодної сторонньої допомоги потрапити до святині», – наголосив настоятель храму святих апостолів Петра і Павла о. Тарас Михальчук.

Станом на зараз, підйомник вже змонтували. Залишається встановити кнопку виклику на стіні храму. Ці роботи проводять за погодженням з управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради. Також залишається ще встановити датчики на двері, щоб вони автоматичного відкривалися, та під’єднати все до загальної системи роботи підйомника, і встановити інформаційну таблицю, як користуватися підйомником.

«Підйомник замовляли у Данії. Його вантажопідйомність до 400 кг. Він може підняти людину на кріслі колісному разом із супроводжуючою особою. Працюватиме підйомник на електриці, а також має акумулятори, завдяки яким може працювати за відсутності світла», – повідомив Назар Галай, директор ТОВ «Унікар-Авто», підрядної організації, яка монтувала підйомник.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *