ОСТАННІ НОВИНИ

Нововведення в процес бронювання працівників

|

Кабінет міністрів України оновив підходи до визначення критично важливих підприємств та запровадив низку важливих змін у процес бронювання та його анулювання для військовозобов’язаних. Про це Львівському порталу повідомив керівник апарату Львівської облдержадміністрації Тарас Грень.

За його словами, нововведення мають забезпечити баланс між економічною стабільністю та виконанням військового обов’язку громадянами України.

Водночас, відповідно до порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану для отримання статусу критично важливого підприємства передбачено чіткі критерії. Одним із них є розмір нарахованої середньої заробітної плати працівників, що підлягають бронюванню.

Підприємства, що підлягають бронюванню повинні забезпечити зарплату, що за останній квартал не менша за середню у регіоні за IV квартал 2021 року (за даними Держстату), що підтверджується відповідною довідкою.

Заробітна плата на підприємствах, в установах і організаціях за останній квартал має бути не менше мінімальної зарплати по країні, помноженої на 2,5. Це підтверджується відповідною довідкою, наданою підприємством. Виняток становлять державні та комунальні підприємства, установи й організації, а також господарські товариства, де держава або громада володіє понад 50% акцій (часток) чи 100% через інші підприємства.

Бронювання військовозобов’язаних, здійснюється засобами Порталу Дія за списками, які формуються керівником державного органу, критично важливого підприємства або уповноваженою ним особою.

«У списку військовозобов’язаних зазначаються: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для осіб, які через релігійні переконання відмовились від номера і мають відмітку в паспорті); строк дії відстрочки. При формуванні списку отримуються дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних і резервістів про загальну кількість військовозобов’язаних у підприємстві, яке має право на відстрочку… Протягом 72 годин з моменту формування списку засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично», – повідомив Тарас Грень.

Кількість заброньованих в може становити не більше 50 відсотків загальної кількості військовозобов’язаних працівників. Кількість військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, може становити понад 50 відсотків лише за окремим рішенням Міністра оборони.

У той же час в загальній кількості військовозобов’язаних зазначених у порядку бронювання для визначення відсотку бронювання тепер не враховуються військовозобов’язані жінки.

«Постанова від  №1332 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» від 22 листопада 2024 року значно структурує процес бронювання. Завдяки впровадженню чітких критеріїв та бронювання за допомогою електронних засобів держава зможе ефективніше залучати мобілізаційний ресурс, не підриваючи стабільності економіки. Це крок до чіткого поділу відповідальності між бізнесом і державою», – зазначив Тарас Грень.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

'.do_shortcode('[wonderplugin_slider id="8"]').'

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *