Ми часто робимо покупки не в традиційних магазинах, а у власному смартфоні. Для багатьох це стало своєрідною психотерапією: гортати стрічку, роздивлятися рекламні фото найрізноманітніших товарів і вибирати речі, що припали до душі. І все б добре, аби не один неприємний момент: у віртуальному просторі можна легко натрапити на шахраїв, які пропонують контрафакт – підробки товарів відомих брендів.
Почесне місце серед «бестселерів», які найчастіше розповсюджують інтернет-шахраї, утримує елітна парфумерія. І це зрозуміло: ціна шедеврів від Dior або Versace не може бути низькою – надто багато таланту, зусиль та коштів у них вкладено. Тому бажаючі «купити дорого за дешево» завжди знайдуться. Але цілком зрозуміле бажання заощадити та довірливість можуть закінчитись великим розчаруванням: замість аромату вашої мрії ви отримаєте підробку, яка хіба що віддалено нагадує оригінал.
Як не стати жертвою шахраїв та розпізнати фейк вже на етапі вибору товару, уникнувши марних витрат грошей та нервів? «Правила безпеки» онлайн-шопінгу досить прості та логічні – треба їх просто запам’ятати та дотримуватись.
Ігноруйте аж занадто привабливі рекламні пропозиції. На кшталт «шалений розпродаж» у зв’язку з ліквідацією склада або закриттям магазину, «безпрецедентні знижки – тільки сьогодні», «три флакона за ціною двох» тощо. Навіть якщо продавець посилається на Чорну п’ятницю – традиційний час сейлів – не слід вірити в чудо. Чим фантастичніше знижка і чим нав’язливіше реклама, тим більше підозри має викликати ця «приваблива пропозиція». На таких «безпрецедентних» сейлах можна придбати хіба що підробку.
Реклама, в якій пропонують дешево купити «брендову» парфумерію. Джерело: інтернет
Раніше партії контрафакту масово завозили в Україну із сусідніх країн, а від початку війни шахраї швидко налагодили «вітчизняне виробництво». Правоохоронці регулярно виявляють «підвальні» цехи та склади, заповнені пластиковими контейнерами з невідомою рідиною всередині. Ясно, що до легендарних брендів, імена яких вишкрябані на баклажках маркером, ця рідина не має жодного відношення, але саме її розливають у привабливі флакони, що імітують брендові. Щоб наївні любителі знижок раділи, що придбали дорогоцінні аромати майже задарма.
Ніколи не купуйте парфуми «на розлив» чи «на розпив». Останнім часом таких пропозицій з’являється все більше, особливо в Instagram та інших соцмережах. Там можна натрапити на досить якісно зроблені торговельні майданчики, що пропонують брендові парфуми у пробних дозах. Нібито продавець купує парфуми у великих ємностях безпосередньо у виробників в Європі, завозить їх в Україну, а тут розливає. От тільки це не відповідає дійсності: власники брендів ніколи не продають свою продукцію «діжками», щоб потім її невідомо хто десь «розливав». Що саме продають «на розлив», не варто перевіряти на власному досвіді.
Коли ж йдеться про «розпив», продавець пропонує «гомеопатичні» дози парфумів, розподілені з флаконів великої ємності за допомогою одноразових шприців «за утримання всіх санітарних норм». Парфум може й оригінальний, але як перевірити, в яких умовах цей «розпив» насправді відбувався? Аж ніяк. Тож навіщо ризикувати?
Парфумерія «на розпив» у приватного продавця на популярному маркетплейсі. Джерело: інтернет
Купувати люксову парфумерію слід тільки в офіційних магазинах компаній, які мають права на її реалізацію. Такі компанії присутні не тільки онлайн, але й мають мережу традиційних магазинів, штат професійних консультантів і несуть повну відповідальність перед клієнтами за якість товарів. Щоб знайти офіційні інтернет-магазини відомих гравців ринку, в строку пошуку треба вводити комбінацію: «назва компанії – крапка – ua». Якщо добре відома вам назва спотворена: наприклад, замість Brocard ви бачите Brokard, Brocarde, Brocardsale (а таких випадків, на жаль, багато), це сайт-фальшивка, якому не варто довіряти.
Шахраї також залюбки використовують Telegram, де можна без жодних проблем та дозволів створити публічний канал під виглядом онлайн-магазину. Інші месенджери та соцмережі також надають масу можливостей для відкриття торговельних майданчиків-одноденок. Повірите у черговий «остаточний розпродаж» на такому сайті – віддасте гроші за підробку, а скаржитись буде нікому: інтернет-шахраї роблять все, щоб зберегти анонімність і уникнути будь-якої відповідальності.
Тож головне правило безпеки – купувати елітну парфумерію тільки в магазинах, які мають права на продаж продукції кожного конкретного бренду. Офлайн чи онлайн – немає різниці. До речі, такі магазини регулярно проводять сейли та пропонують серйозні знижки на акційні товари: на честь Чорної п’ятниці і не тільки. Заходьте на BROCARD.UA або в мобільний додаток BROCARD та переконайтесь самі.
Оригінальний парфум з хорошою знижкою можна завжди купити в мережі BROCARD. Джерело: застосунок BROCARD
Висновок: якщо хочете купити якісний та оригінальний парфум, майте справу тільки з солідними та перевіреними магазинами. Не женіться за дешевизною, тоді покупка бажаного аромату не стане причиною нового стресу, а принесе тільки радість.
℗
Новини партнерів