У Львові та ще двох областях викрили посадовці МСЕК та лікарень, які за хабарі від 1,5 до 12 тис. доларів допомагали ухилянтам «відкосити» від призову на підставі фіктивної інвалідності. Про це Львівському порталу повідомили у Службі безпеки України.
Зокрема, під час проведення комплексних заходів на Київщині, у Львові та Одесі спецслужби затримали 13 організаторів та учасників оборудок.
Так, У Львові підозру отримали колишня голова і троє посадовців міжрайонної МСЕК, які фальсифікували історії хвороб, а потім видавали чоловікам медичні довідки про непридатність до військової служби.
Крім того, у Львівській обласній прокуратурі додали, що таким способом незаконно виїхали з України та не повернулись щонайменше п’ять людей. Ціна такої «послуги» становила від 1 300 доларів.
Ба більше, у СБУ Львівщини зазначили, що додатково перевіряється законність встановлення групи інвалідності для понад 400 людей, які отримали довідки вказаною МСЕК.
Правоохоронці провели 24 санкціонованих обшуки за місцями проживання та роботи фігурантів справи, під час яких виявили та вилучили:
- понад 4 тисячі мед документів та облікові журнали;
- чорнові записи з доказами протиправної діяльності;
- майже 700 тисяч в гривневому еквіваленті походження яких встановлюється
У Київській області затримали заввідділення неврології та нейрохірургії однієї з лікарень та її спільника – лікаря-травматолога, які за гроші фальсифікували історії хвороб призовників.
Далі фальшивки передавали до центру медико-соціальної експертизи, де клієнтам «підтверджували діагнози» та призначали групу інвалідності.
В Одесі затримали двох завідувачів відділень міських лікарень та секретаря голови місцевої МСЕК, які продавали військовозобов’язаним фіктивні довідки про інвалідність.
До незаконної діяльності фігуранти залучили чотирьох безробітних, які підшукували потенційних клієнтів.
Наразі всім фігурантам повідомили про підозру (відповідно до вчинених злочинів) за декількома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань);
- ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою);
- ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом, вчинене за попередньою змовою групою осіб);
- ч. 1 ст. 366 (службове підроблення).
Зловмисникам загрожує до дев’яти років тюрми з конфіскацією майна.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: Львівська обласна прокуратура, СБУ
Олег Дерев'янко