Львівська ОВА вимагає в Уповноваженого ВРУ з прав людини Дмитра Лубінця публічних вибачень за поширення неперевірених даних про порушення в дитячому притулку. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі відомства.
«Попри те, що Львівська ОДА спростувала попередню заяву омбудсмена, він продовжує поширювати маніпулятивні дописи», – йдеться у повідомленні.
В ОВА нагадали, що 1 листопада вони провели брифінг, на якому спростувала заяву Лубінця про нібито порушення в дитячому притулку на Львівщині.
Після цього у своєму дописі омбудсмен наголосив, що моніторинговий візит, під час якого виявили порушення, він здійснив спільно з представниками організацій громадянського суспільства, що гарантує його неупередженість.
Крім того, він ще 31 жовтня стверджував, що Львівській ОВА надіслали звіт щодо результатів моніторингового візиту. Насправді ж звіт, про який пише Дмитро Лубінець, надійшов в ОВА лише 5 листопада.
«Наша робота ведеться системно, послідовно та з чітким дотриманням принципів прозорості й професіоналізму. Нещодавні звинувачення на адресу Львівської ОДА вважаємо безпідставними, і такими, що мають характер особистого піару та спекуляцій на чутливій темі. Такі дописи вважаємо некоректними.
По кожному пункту так званих «кричущих фактів» Львівська ОДА дала чітке спростування, надавши відповідні цифри. Це аж ніяк не можна назвати маніпуляціями, адже це факти», – наголосив заступник голови Львівської ОВА Іван Собко.
Він також зазначив, що у дописах омбудсмена є акцент не лише на захисті прав дітей і зацікавленість у їхніх долях, а й піар заради привернення уваги до власної персони.
«Усі оприлюднені звинувачення ми розглядаємо як намагання Уповноваженого створити негативне враження щодо органів державної влади», – зазначив Собко.
За його словами, Львівська ОВА вимагає в Лубінця вибачень перед громадою Львівщини за поширення неперевірених даних.
Нагадаємо, нещодавно Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець назвав маніпуляціями заяви Львівської ОВА щодо порушень у дитячому притулку на Львівщині.
«Нещодавно ми опублікували інформацію про порушення прав дитини у цій установі. Проте не минуло й тижня, як адміністрація закладу почала маніпулювати інформацією для того, щоб уникнути відповідальності», – йдеться у повідомленні.
Наприкінці жовтня в притулку Служби у справах дітей Львівської ОВА під час моніторингового візиту виявили порушення:
- Дітей поміщають в ізолятор як покарання. Відомо про факт перебування там дітей протягом 5 днів. Адміністрація закладу пояснила це тим, що діти симулюють хворобу, аби не йти до школи. Однак без цілодобового нагляду неповнолітніх залишати там за зачиненими дверима неприпустимо;
- Чимало дітей перебувають у притулку понад встановлений термін – 90 днів. Деякі вже понад два роки живуть у закладі;
- Лікарі притулку здійснюють медичну практику без ліцензії, що є грубим порушенням;
- Служби у справах дітей Львівської та Запорізької ОВА (звідки перемістили дітей зі статусом ВПО) не демонструють жодної зацікавленості в координації своїх дій на користь дітей;
- Реформа деінституціалізації ігнорується: лише 4 дитини з 44, які покинули притулок у 2023 році, потрапили до патронатних сімей. Інші ж діти направлені до інституційних закладів, а не до сімей.
1 листопада заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко та начальник Служби у справах дітей Володимир Лис заперечили ці заяви.
Зокрема, вони зазначили, що у притулку дійсно є ізолятор, але його використовують для тимчасової ізоляції дітей з підозрою на захворювання.
«Варто зазначити, що ізолятор – це звичайна кімната, облаштована для комфортного перебування дітей, і ніяких екстремальних умов там немає. За потреби всі охочі можуть відвідати цей ізолятор, щоб переконатися в цьому», – додав Володимир Лис.
Крім того, Іван Собко пояснив, що притулок не є медичною установою і не потребує ліцензії на медичну діяльність, оскільки обстеження дітей здійснюються в державних медичних установах.
Щодо процесу деінституціалізації, представники ОВА заявили, що вони працюють над цим. Згідно з офіційно підтвердженими даними, у 2023 році зі 105 вихованців притулку 47 повернули в родини, а ще 11 влаштували в сімейні форми виховання.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: ілюстративне, ЛОВА
Олег Дерев'янко