Зі серпня на території Львівщини запрацювали 7 центрів життєстійкості, де можна отримати безкоштовну психологічну допомогу, долучитись до групи взаємопідтримки чи волонтерських ініціатив. Про це Львівському порталу повідомили у Мінсоцполітики.
Такі центри вже працюють у Дрогобицькій, Ралівській, Стрийській та Червоноградській громадах. Головний їхній профіль – безоплатна психосоціальна підтримка громадян.
У таких центрах можна проконсультуватися з психологом, відвідати групи взаємопідтримки, долучитися до волонтерських ініціатив своєї громади та розпочати навчання на тренінгах за міжнародними програмами.
Також у центрах життєстійкості проводять заняття й тренінги, де навчають самодопомозі та допомагають розвивати батьківські навички.
Адреси центрів життєстійкості у Львівській області:
- м. Дрогобич, вул. Лесі Українки, 70
- м. Золочів, вул. М. Шашкевича, 87
- с. Оброшине, просп. Вольського, 9-Б
- с. Підгір’я, вул. Причата, 15
- с. Чуква, вул. Шкільна, 45
- м. Стрий, вул. Коссака, 9
- м. Червоноград, вул. Івасюка, 3.
Кожен такий заклад облаштований за принципами безбар’єрності, є кімнати для індивідуальних та групових занять, зона очікування, дитяча кімната, душова кімната тощо. Його може відвідати будь-який мешканець громади.
Зазначимо, що такі центри життєстійкості є пілотним проєктом, який реалізовує Міністерство соціальної політики. Він є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Першої леді Олени Зеленської.
У цих центрах хочуть допомогти кожній людині долати стрес, відновлюватися після кризових подій та попри усі виклики залишатися включеним в життя.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба