ОСТАННІ НОВИНИ

Сьогодні – День Конституції України

Олег Дерев'янко

|

У п’ятницю, 28 червня, українці відзначають одне з державних свят – День Конституції України. Цього дня, 28 років тому, було прийнято головний державотворчий документ – Конституцію. Про це повідомляє Львівський портал.

28 червня 1996 року депутати Верховної Ради ухвалили Конституцію України. Тоді парламентарі працювали усю ніч з 27 на 28 червня. У підсумку «за» проголосували 315 нардепів.

Зазначимо, що прийняття Конституції відбулося на п’ятий рік незалежності України.

Затверджена Конституція закріпила правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стала важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяла подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

До слова, Україна була останньою з колишніх країн СРСР, яка прийняла нову Конституцію.

Президент Володимир Зеленський у привітанні заявив, що день спротиву – це боротьба не лише за суверенні території, а й за суверенні та людські права. Це ті принципи, за якими українці жили до війни й за якими будуть жити після перемоги.

«Тому кожен день нашого спротиву – це боротьба не лише за наші суверенні території, а й передусім за наші суверенні права, за наші людські права. Ті принципи, за якими ми жили до війни. І за якими будемо жити після перемоги. Як громадяни України. Незалежної, вільної, успішної. України – частини об’єднаної Європи, частини глобального світу», – зазначив президент.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський також привітав українців і нагадав, що Конституція передбачає не лише права і свободи, але й покладає на кожного громадянина України обов’язки.

«Шануючи права – мусимо не забувати про обв’язки. Ніхто крім нас не захистить Україну. Тому, закликаю усіх громадян ставати до лав Сил оборони», – йдеться у повідомленні.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *