В Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного заявили, що до дискредитаційної компанії проти навчального закладу залучили ботоферми. Про це повідомили в НАСВ.
В навчальному закладі заявили, що з 25 червня дискредитаційна кампанія проти Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного набула ознак розширення її масштабів за рахунок залучення ботоферм.
«Так, чергова маніпулятивна публікація одного з колишніх військовослужбовців навчального закладу у Фейсбуці, що традиційно містить безпідставні обвинувачення на адресу Академії, активно поширюється організованими групами, які створюють та керують мережею ботів або фейкових акаунтів в соціальних мережах. На це, зокрема, вказують кількісні та часові показники поширення цього дискредитаційного матеріалу, піки активності «користувачів соцсмереж» у найменш соціально активні нічні години тощо. Важливо, що попередній аналіз тенденційності цих суб’єктів соцмереж промовисто свідчить про їхню системну та послідовну інформаційну діяльність, спрямовану проти чинного військово-політичного керівництва держави, а, відтак, може бути наслідками ворожих інформаційних й інформаційно-психологічних операцій», – заявили в академії.
В НАСВ закликали всіх користувачів соціальних мереж, представників медіа та громадськості бути обачними, неупередженими та об’єктивними під час отримання та аналізу будь-якої інформації, що стосується Національної академії сухопутних війсь, особливо з неофіційних та неперевірених джерел.
«Наш навчальний заклад завжди відкритий до конструктивного діалогу з метою вирішення всіх нагальних проблем, що можуть стосуватись підготовки військових фахівців для Сил оборони України, а також здійснення інших заходів зі зміцнення обороноздатності нашої держави. Водночас, вважаємо нашим спільним завданням перешкодити просуванню ворожих наративів, запобігти поширенню зневіри та розбрату в суспільстві», – додали в навчальному закладі.
Передісторія
Колектив Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного звернувся із відкритим листом до керівництва держави та військового керівництва країни щоб втрутитись і зупинити принизливу та необґрунтовану кампанію дискредитації закладу від народних депутатів України Анни Скороход та Юлії Яцик.
Нардепи Анна Скороход та Юлія Яцик є головою та заступницею Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих фактів порушення законодавства у Міністерстві оборони України, Збройних Силах України, військових формуваннях, правоохоронних органах спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями.
Посадовиці нещодавно ревізували НАСВ у Львові, з приводу заяв військовослужбовця Олександра Поповича, який переконує, що його відрахували з академії через його скарги на порушення прав курсантів, а також умови їхнього звільнення та цькування.
Тим часом у військовій академії наголосили, що відрахування курсанта Олександра Поповича відбулося через його недисциплінованість.
Після того коли військова служба правопорядку (ВСП) не знайшла фактів чи підтвердження заявам курсанта про нестатутні відносин в НАСВ, чиновниці запустили у інформаційному просторі справжню ІПСО, що колектив Академії сухопутних військ отримує надприбутки на фоні війни.
У академії переконані, що обидві народні депутатки навмисне оприлюднюють власні упереджені оціночні судження, необґрунтовані власні висновки, видаючи їх за проблематику Національної академії та результат роботи ТСК.
Під час виїзного засідання ТСК , що відбулося 10 травня, стало відомо, що керівник курсу – майор Антонів, у якого із курсантом Поповичем виник конфлікт, був переведений на нижчу посаду, що не передбачає контакту чи взаємодії із курсантами.
Водночас, військова служба правопорядку подала відповідні відомості до Державного бюро розслідувань стосовно обох фігурантів скандалу – майора Антоніва (розслідують чи було перевищення ним владних повноважень), і старшого солдата – контрактника Поповича (розслідують систематичну недисциплінованість та порушення статуту).
На сьогодні тривають відповідні слідчі дії, за результатами яких вирішення конфлікту відбуватиметься у правовій площині – через суд.
Цікаво, що повномасштабного вторгнення рашистів в Україну нардепка Анна Скороход демонстративно підтримувала георгіївську стрічку, яка є маркером терористичних «ДНР» та «ДНР», а також виступала проти декомунізації, називаючи її «маразмом», а людей, які здійснюють ці процеси – «хворими».
Водночас нардепка Юлія Яцик, публічно ставить під сумнів вкрай необхідні заходи зі зміцнення обороноздатності держави, не голосує сама і закликає інших не підтримувати законодавчі зміни щодо мобілізації.
До цього у 2017 році львів’яни також вступили у «бій» за Національну Академію Сухопутних військ. Громада і влада міста виступила проти рішення Міноборони реформувати НАСВ у Львові. На захист закладу також стали нардепи, які були готові вимагати відставки керівництва Міноборони за спробу знищення Академії. Після цього тодішній міністр оборони Степан Полторак пообіцяв «не чіпати» Академії сухопутних військ у Львові.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.