ОСТАННІ НОВИНИ

Відповідає за репресії на Донеччині: російському генералу заочно оголосили підозру

Наталя Дуляба

|

В Україні заочно оголосили підозру генералу Росгвардії, який відповідає за репресії на тимчасово окупованій частині Донеччини. Про це Львівському порталу повідомили в СБУ.

Спецслужби зібрали доказову базу на ще одного військового високопосадовця РФ, який причетний до загибелі людей та масових репресій на тимчасово захопленій частині території Донеччини.

Ним є російський генерал-лейтенант Ігор Семиляк – командувач створеного агресором «головного управління Росгвардії ДНР».

Цю окупаційну установу сформували за завданням Кремля для проведення масових репресій проти мешканців регіону та для встановлення контролю над тимчасово окупованими територіями.

За даними слідства, з початку 2023 року за наказом Семиляка його підлеглі проводять так звану насильну «фільтрацію» щодо місцевих жителів.

«Частину із них, кого вважали потенційними учасниками руху опору, викрадали та ув’язнювали до місцевих концтаборів, які діють під виглядом 17 «фільтраційних пунктів». У застінках до людей застосовували психологічний тиск, погрози вбивства та фізичні тортури, які для багатьох потерпілих призвели до тяжких наслідків», — йдеться у повідомленні.

Встановлено, що Семиляка призначили керівником місцевої «філії» Росгвардії на початку 2023 року.

Згодом до складу окупаційного формування увійшла значна частина бойовиків з російської приватної військової компанії «Вагнер» та батальйону «Восток».

Крім того, щоб охопити репресіями більші території регіону, «на підсилення» угруповання Семиляка було направлено одразу три полки 116 окремої бригади спецназу Росгвардії.

На їхній базі російський генерал створив додаткові підрозділи поліції спеціального призначення – «ОМОН » та «СОБР».

Семиляку заочно оголосили підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 110 (умисні дії з метою зміни меж території та державного кордону України, вчинені особою, яка є представником влади, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків);
  • ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної організації, керівництво такою організацією та участь у ній, організаційне та інше сприяння створенню та діяльності терористичної організації);
  • чч. 2, 3 ст. 260 (створення, керівництво та участь у діяльності не передбаченого законом збройного формування, його фінансування, постачанні зброї, боєприпасів та військової техніки).

Оскільки фігурант перебуває на тимчасово окупованій частині території України, тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *