ОСТАННІ НОВИНИ

Батько з донькою розікрали 1.7 млн бюджетних коштів на закупівлі спецтехніки

Андрій Котенський

|

На Львівщині засуджено організовану групу, яка зловживаючи службовим становищем заволоділа бюджетними коштами на суму понад 1,7 млн грн під час закупівлі спецтехніки для комунального підприємства. Про це Львівському порталу повідомили у Львівській обласній прокуратурі.

Вироком суду організатора засуджено до 10 років позбавлення волі. Співвиконавця до 8 років позбавлення волі, а двох пособників до 7 років позбавлення волі відповідно.

Також до усіх учасників групи застосовано додаткові покарання у виді конфіскації майна та позбавлення права обіймати посади пов’язані з організаційно-розпорядчими і адміністративно господарськими функціями на підприємствах, установах, організаціях незалежно від форми власності ще впродовж 3 років після відбуття терміну покарання.

Прокурори в суді довели, що організована група заволоділа грошовими коштами комунального підприємства. Останні були виділені з обласного бюджету у вигляді субвенцій для закупівлі спецтехніки для одного із комунальних підприємств Стрийщини.

До складу групи увійшли керівник комунального підприємства, його донька, а також директор товариства та бухгалтер цього ж товариства. Для реалізації плану організатор, будучи керівником комунального підприємства, ініціював проведення тендерів по закупівлі двох одиниць транспортної техніки.

В свою чергу директорка товариства забезпечувала участь товариства у тендерах щодо закупівлі комунальної техніки. Остання достовірно знала, що вищевказані об’єкти закупівлі у суб’єкта господарювання відсутні. Також вона сприяла у перемозі тендеру, шляхом створення удаваної конкуренції, внаслідок чого її неправомірно визнали переможцем. Окрім цього жінка забезпечила підписання угод із підприємством щодо продажу та поставки техніки, заздалегідь завищивши її вартість.

Бухгалтер товариства готувала фіктивні документи про поставку техніки, знімала кошти отримані від комунпідприємства за закупівлю товару та передавала організатору групи.

Однак, по факту, жодної техніки на підприємство товариство не поставило. Проте кошти за «такі послуги» були перераховані останньому.

Донька керівника, за дорученням батька, підшукувала необхідну спецтехніку та допомагала у її придбанні за значно нижчою ціною. Таким чином обвинувачені заволоділи коштами на суму понад 1,7 млн грн.

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

За даними ZAXID.NET, мова про керівника Стрийського МКПП Василя Васьковича та співорганізаторку злочину Аліну Рудь – його доньку.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *