ОСТАННІ НОВИНИ

Естонія не буде висилати українських чоловіків з протермінованими паспортами

Маркіян Рой

|

Міністерство внутрішніх справ Естонії не планує примусову репатріацію до України українських чоловіків призовного віку, які законно перебувають на території країни, у разі, якщо їхні паспорти будуть протерміновані. Про це розповіла радниця відділу політики громадянства та міграції МВС Аннелі Вікс, повідомляє Європейська правда.

Вікс зазначила, що мобілізація – це питання, яке стосується держави та її громадян.

«Міністерство внутрішніх справ не має плану примусової репатріації громадян України, які законно проживають в Естонії, втекли через війну, в тому числі громадян України, які належать до цільової групи можливої української мобілізації», – сказала вона.

Станом на 26 квітня дозвіл на проживання в Естонії на підставі тимчасового захисту мали 6500 українських чоловіків віком 18-60 років.

За словами Вікс, якщо громадяни України мобілізаційного віку більше не зможуть обміняти свої прострочені паспорти на нові в посольстві України, то вони втратять можливість подорожувати.

«Проте відсутність чинного проїзного документа не обмежує можливості подання заяви на отримання або продовження посвідки на проживання (у тому числі на підставі тимчасового захисту). Чинний порядок також допускає ідентифікацію або підтвердження особи на підставі інших доказів. Однак іноземець не може звернутися за візою за відсутності справжнього проїзного документа», – зазначила посадовиця.

Станом на кінець квітня в Естонії чинний дозвіл на проживання на підставі тимчасового захисту мали близько 31 тисячі українських утікачів від війни.

Як повідомляли, українці зможуть залишатися й у Німеччині з протермінованим паспортом.

Нагадаємо, в МЗС вирішили призупинити консульські послуги українським чоловікам мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба пояснив це рішення прийняттям в Україні закону проходження військової служби, мобілізації та військового обліку. При цьому він вважає, що це нечесно, що деякі українці покинули державу під час війни, а потім за кордоном хочуть отримати від неї послуги.

Згодом у МЗС України наголосили, що обмеження на надання окремих послуг є тимчасовими й стосуються виключно чоловіків призовного віку. Більше роз’яснень читайте за цим посиланням.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *